Patiko? Pasidalinkite!

Cornell universiteto fizikai nusprendė pasidalinti savo požiūriu į Žemės klimatą, o tai darydami jie vadovaujasi labai įdomia logika. Yra toks dalykas kaip fazinis perėjimas. Grubiai tariant, kai ledas virsta vandeniu.

Jie teigia, kad kai prieš maždaug 11 700 metų Žemėje baigėsi paskutinis ledynmetis ir prasidėjo holoceno epocha, planetos klimatas išgyveno tokį fazių perėjimą. Tačiau XX amžiaus viduryje pramonės, žemės ūkio, naftos perdirbimo ir visos kitos žmogaus veiklos sukėlė nerimą, kad prasidėjo antrasis toks fazės perėjimas ir manoma, kad gyvename naujoje klimato ir geologinėje – antropoceno epochoje. Tik ne visai aišku, kur mus nuves šis naujas „fazės poslinkis“. Fiziniai skaičiavimai veda mokslininkus prie dviejų galimų scenarijų.

Chemikas, Paul Crutzen iškėlė hipotezę, jog žmogaus veikla tampa tokia reikšminga, kad ji nustelbia natūralius gamtinius veiksnius, todėl šis virsmas turėtų būti įamžintas kaip nauja geologinė epocha – Antropocenas

Anot optimistiškesnio varianto, dabartinės orų anomalijos ir rekordinės temperatūros baigsis tuo, kad klimatas labai pastebimai pasikeis visoje planetoje. Kalbant paprasčiau, +45 ° C vasarą vidurio Europos dalyje taps naująja norma. Kaip teigiama tyrime, žmonija prie to turės prisitaikyti. Laikui bėgant, mūsų palikuonys pripras ir manys, kad taip ir turi būti, o +15 °C jiems atrodys kaip stiprus šaltis – panašiai kaip dabar Zimbabvės gyventojams.

Tačiau yra ir antrasis variantas, labiau pesimistiškesnis ir labiau įmanomas. Teigiama, kad Žemės klimatas taps chaotiškas, nenuspėjamas, bus ir didelių karščių, ir didelių šalčių. Žmonijai tai yra pavojingiau, nes kai tik žmonija pripras prie vienos klimatinės situacijos, ši gali apsiversti aukštyn kojomis į priešingą, o žmogaus organizmas tiesiog neturės laiko prie to prisitaikyti. Tai tikrai atrodo baisu.

O gal ši privačių universitetų samdomų mokslininkų teorija yra viena iš “Žmonijos mažinimo planetoje” programos dalių? Ar galima šiandien aklai tikėti mokslu (visai nesenai juo dauguma buvo patikėję)? Kyla pagrindinis klausimas: kokie fabrikai ir žemės ūkis privertė prieš 11 700 metų ištirpti ledynus?

SN inf.

Jūs galite mus paremti 

Paramos būdai:

Patreon: https://www.patreon.com/bukimevieningi

Paypal: https://www.paypal.me/bukimevieningi

Banko sąskaita: Vaidas Lekstutis: BE84 9740 0652 3059 (mokėjimo paskirtyje įrašykite PARAMA)

Vaidas Žemaitis Lekstutis: GB23 BIYS 0099 5673 7017 13 SWIFT kodas: BIYSGB2A (mokėjimo paskirtyje įrašykite PARAMA)

Taip pat galite paremti ir kriptovaliutomis:

Bitcoincash: qrukl72dhavlk9rl4exkcjptjphjytdhxu0vvq7nt4

Bitcoin: 3D1HbuxTmd6HqWozFhi1ztpvapiv7oUTdf

Ethereum: 0x0FB719Fe85cC2f9E569982BB30206DBd5399a3Ba

Susiekite el.paštu: bukimevieningi.eu@gmail.com


Patiko? Pasidalinkite!