Patiko? Pasidalinkite!

Vyriausybė nusprendimais kariuomenės reikmėms kertami  šimtai hektarų miškų. 2019 Metų pradžioje buvo priimtas sprendimas iškirsti kelis šimtus hektarų valstybinio miško netoli Vilniaus, mat sumanyta didinti Pabradės poligoną.

O kiek šimtų, o gal net tūkstančių hektarų miškų bus iškirsta naujai planuojamuose poligonuose?

Lietuvos kariuomenė informavo, kad: „Lapkričio 23 d. minint Lietuvos kariuomenės dieną Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai kaip padėkos ženklą už pagalbą koronaviruso pandemijos metu, pasodino stiprybę simbolizuojantį ąžuoliuką. Už operatyvius sprendimus ir greitą pagalbą NVSC vadovai dėkojo Lietuvos kariuomenės vadovybei, o už nuoširdų darbą ir atsakingą duomenų suvedimą, padėkos žodžiai buvo išsakyti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadams bei kariams savanoriams. Prie ąžuoliuko sodinimo prisidėjo ir padėkos žodžius išgirdo ir Lietuvos kariuomenės specialistai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo ir Ryšių ir informacinių sistemų batalionų, kurie prisidėjo įrengiant karių darbui skirtas vietas.

„Šiandien akivaizdžiai jaučiame, kad Lietuvos kariuomenė stipri ne tik savo fizine jėga, bet savo organizuotumu ir žmogiškumu,“ – sakė NVSC direktorius Robertas Petraitis, sveikindamas karius, talkinančius centrui stengiantis suvaldyti viruso plitimą.

Jam antrino ir savo sveikinimo kalboje už teikiamą pagalbą dėkojo NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Šiandien matome ir jaučiame, kokia didžiulė atrama esate visam NVSC personalui šios didžiulės krizės akivaizdoje. Saugokite, tobulėkite ir toliau kovokite už savo šalies ir žmonių gerovę,“ – sakė R. Lingienė.

Dar spalio 24 d. Lietuvos kariuomenė skyrė 33 karius padėti atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į NVSC sistemas, tačiau esant dideliam informacijos srautui ir padidėjus poreikiams, užduočiai vykdyti skiriamų karių skaičius buvo padidintas. Nuo lapkričio 11 d. pagalbą NVSC teikė 100 Lietuvos karių bei buvo suformuotos dvi pamainos.

Kaip nustato įstatymai, kariuomenė gali būti pasitelkta teikti pagalbą civilinės saugos sistemos pajėgų subjektams paskelbus ekstremalią situaciją. Ekstremalios situacijos metu operacijoms vadovauja ir atsako civilinės saugos sistemos pajėgos. Lietuvos kariuomenė gali būti pasitelkiama padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms tuomet, kai Krašto apsaugos ministras iš Valstybės ekstremalios situacijos komisijos pirmininko gauna rašytinį prašymą padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms vykdyti gelbėjimo ir kitų neatidėliotinų darbų užduotis.”

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!