Patiko? Pasidalinkite!

Karantino metu padidėjo prekyba internetu, todėl šią nišą pradėjo naudoti ir nelegalaus alkoholio prekybininkai. Socialiniuose tinkluose galima įsigyti visko: alkoholio, žolės ir kitų „gėrybių”.

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai išaiškino asmenis, kurie socialiniame tinkle „Facebook“ skelbėsi prekiaujantys alkoholiu. „Pardavėjams“ surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia nemenkos baudos.

Sausio 13 d. apie 21.30 val. pareigūnai parašė socialinio tinklo vartotojui ir susitarė dėl prekių įsigijimo. Kadangi pardavėjas tuo metu negalėjo pristatyti užsakymo, jį atvežė ir akcizais apmokestinamas prekes, neturėdamas tam licenzijos, realizavo jo draugas. Jis pardavė alkoholį ir gaiviuosius gėrimus su nemažu antkainiu, be to, paprašė 5 eurų ir už pristatymą. Patikrinus pardavėjo duomenis, nustatyta, kad prekes jis atvežė automobiliu „Mercedes Benz“ neturėdamas teisės vairuoti.

Vyras prisipažino, kad ir pats užsiima šiuo „verslu“, kadangi jis yra gana pelningas, o su draugu dalinasi klientais. Vyrui už vertimąsi ūkine komercine veikla neturint licenzijos surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 127 str. 1 d. Jam gresia bauda nuo 390 eurų iki 1 100 eurų. Medžiaga dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 str. 2 d.) perduota nagrinėti į Kelių policijos valdybą, už vairavimą neturint teisės vairuoti gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų.

Sausio 19 d. pareigūnai vėl organizavo patikrinimą ir nustatė net tris jaunus asmenis (gimusius 1992 m., 1996 m. ir 1993 m.), kurie skelbėsi prekiaujantys alkoholiu socialiniame tinkle „Facebook“. Pareigūnus nustebino itin platus pardavėjų turimas alkoholio asortimentas: nuo trauktinių iki įvairiausių rūšių brendžio ar viskio. Pardavėjai, pristatę užsakytą alkoholį, su savimi turėjo ir daugiau kitų rūšių alkoholio tam atvejui, jei pakeliui gaus dar užsakymų. Pardavėjų pasiaiškinimai, kaip ilgai jie prekiauja alkoholiu, buvo nenuoširdūs, kiekvienas stengėsi sumažinti prekybos alkoholiu „stažą“. Visi įkliuvo pirmą kartą. Atlikus „reviziją“ vieno iš pardavėjų namuose, aptikta ir kontrabandinių cigarečių. Vyrams gresia baudos nuo 390 eurų iki 1 100 eurų.

Pareigūnai ir toliau stebės internetinę erdvę ir tokiems pažeidimams nebus pakantūs.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!