Patiko? Pasidalinkite!

Šalies Prezidiumo partijos susitikimo išvakarėse buvo iškeltas koalicijos susitarimo su „valstiečiais” klausimas

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) nusprendė prisijungti prie valdančiosios koalicijos, praneša LRT.

Trečiadienį įvyko partijos prezidiumo susitikimas, kuriame dalyvavo valdančiosios partijos „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos” lyderis Ramūnas Karbauskis.Po kelių valandų buvo nuspręsta, kad „socialdarbiečiai” pasirašys koalicijos susitarimą.

„Balsuojant mūsų prezidiumo ir frakcijos nariams gavau įgaliojimus penktadienį pasirašyti sutartį. Sąlygose — pirmiausia mūsų programa. Gavome kitų pasiūlymų, kuriuos turime laiko aptarti”, — sakė Gediminas Kirkilas.

Pranešama, kad jo vadovaujamai partijai gali atitekti dar bent viena ministerija, tik neatskleista kuri ar kurios.

Lietuvos URM vadovauja rusofobas Linas Linkevičius. Kirkilas sakė, kad, greičiausiai, jis liks Užsienio reikalų ministerijos vadovu, nes gerai atlieka savo darbą.

Daroma prielaida, kad šį penktadienį bus pasirašyta nauja „valstiečių”, „socialdarbiečių”, partijos „Tvarka ir sąžiningumas” ir „Lietuvos lenkų rinkimų akcija — krikščioniškų šeimų sąjunga” koalicijos sutartis. Karbauskis pabrėžia, kad jei kuri nors iš sutarties sąlygų nebus įvykdyta, ji neteks galios.

Kalbėdami apie Seimo pirmininko postą, kuris pagal anksčiau pasirašytą memorandumą turėtų būti suteiktas „socialdarbiečiams”, nes šalys reikalauja, kad Viktoras Pranckietis atsistatydintų, abiejų šalių vadovai pabrėžia, kad jei dabartinis pirmininkas liks savo poste, susitarimas bus nutrauktas.

„Dėl Seimo pirmininko (nepasitikėjimo juo – Sputnik) bus balsuojama antradienį. Tai yra sutarties dalykas. Jeigu nenubalsuojama, reiškia, kad sutartis neįsigalioja. Labai keista, kad Seimo pirmininkas nesupranta, kaip formuojama nauja koalicija ir yra visiškai kiti pasiūlymai”, — kalbėjo Gediminas Kirkilas.

Savo ruožtu Karbauskis išreiškė viltį, kad Pranckietis nuspręs atsistatydinti.

Seimo pirmininkas ne kartą sakė, kad jis nenori palikti savo pareigų. Pranckietis pabrėžė, kad šis sprendimas turėtų būti priimtas Seimui inicijavus procedūrą dėl nepasitikėjimo. Tačiau žiniasklaida pranašavo, kad bandymas pradėti procedūrą dėl nepasitikėjimo žlugs.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!