Patiko? Pasidalinkite!

„Būkime vieningi“ jau ne kartą rašė apie užrakintą Rietavo autobusų stotį ir lauko tualetą. Į viešumą išlindus faktams, kad autobusų stotis tiesiog yra išnuomota, buvo išsiųstas paklausimas, į kurį atsakymus gavome tik po straipsnio apie Rietavo “karalystę” ir jo “karalių”

Tie kas neturi laiko skaityti, pranešame trumpai, kad pinigų autobusų stotyje įrengti kameroms nėra, o stotį įregistruoti kaip stotį būtų per brangu. Verslininkas, laimėjęs konkursą ir išsinuomavęs stotį yra labai geras. Stotį suremontavo, sutvarkė aplinką ir ją tiesiog užrakino. O užrakino nuo vietinių, kurie autobusų stotyje daro gamtinius reikalus ir vartoja alkoholį. Kažkoks keistas verslininkas – išsinuomavo tam, kad sutvarkytų…

Gal vertėtų išnuomoti visą Rietavo savivaldybę ir ją užrakinti? Kiek pinigų sutaupytume!

„Būkime vieningi“ kolega Egidijus Paulauskas 2019.11.12  kreipėsi į „Rietavo karalystės“ valdžią su klausimais apie Rietavo stotį. Atsakymus gavome iš Rietavo “karalystės” administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno.

„Remiantis LR Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsniu, prašome Rietavo savivaldybės suteikti mus dominančią informaciją:

1. Kokiomis sąlygomis yra išnuomota Rietavo autobusų stotis?

“Rietavo autobusų stotis (pastatas) išnuomotas pagal Rietavo savivaldybės materialiojo turto nuomos sutartį 2012 kovo 15 d. Nr. 12.”

2. Ar nuomos sutartyje yra minimas autobusų stoties užrakinimas ir gyventojų patekimo apribojimas?

“Autobusų stoties nuomos sutartyje neminima apie negalimą pastato užrakinimą, neminima ir kokiu laiku pastatas turi būti užrakintas ar atrakintas. Palikus pastatą nerakinamą, galime tikėtis  to, kas buvo ir prieš tai… nebuvo galima prieiti prie pastato, nes pastate buvo vartojamas alkoholis ir atliekami gamtiniai reikalai.”

3. Ar nemanote, kad Rietavo autobusų stotis turi pasitarnauti LR piliečiams (keleiviams), o ne privačiam verslui?

“Manome, kad kiekviena autobusų stotis, kuri yra įregistruota Lietuvos Transporto Saugos Administracijoje ir vykdanti veiklą pagal minėtos institucijos reikalavimus, turi atitikti visus keliamus reikalavimus ir pasitarnauti ne tik LR piliečiams, bet visiems asmenims, kurie naudojasi viešuoju transportu. Tačiau Rietavo autobusų stotis nėra įregistruota (dėl sudėtingų ir brangių reikalavimų ) Transporto Saugos Administracijoje. Šiuo atveju Rietavo autobusų stotis –pastatas.

Nesutinkame, jog Rietavo autobusų stotis pasitarnauja privačiam verslui. Verslas negauna jokių pajamų ar dotacijų iš Rietavo autobusų stoties ar iš jos  savininko (Rietavo savivaldybės Tarybos). Verslas savo lėšomis sutvarkė  pastatą.

Taip pat verslas už Rietavo autobusų stotį moka šiuos mokesčius:

-nuomą;

-teritorijos priežiūrą;

-žemės mokestį.

bei prižiūri patį pastatą.

UAB Šakyna, kaip vežėjai Rietavo savivaldybėje, pagal konkursą dėl Rietavo autobusų stoties nuomos,  savo iniciatyva ir nieko neprašomi pagerino pastato būklę, perėmė  jos priežiūrą ir bent kiek prisidėjo prie gražaus Rietavo miestelio įvaizdžio kėlimo ir reprezentuoja pačius save, kaip vežėjus.

20120702207
Rietavo saviv. nuotrauka / Rietavo autobusų stotis

Įregistruoti Rietavo autobusų stotį Lietuvos Transporto Saugos Administracijoje ir ją išlaikyti būtų pakankamai sunku tiek verslui, tiek pačiai Rietavo savivaldybei, kadangi savivaldybė yra viena iš mažiausių Lietuvoje ir  aptarnaujamų keleivių skaičius yra labai mažas.  Ši veikla būtų priversta būti dotuojama nemažomis lėšomis iš savivaldybės biudžeto.”

4. Ar planuojama (jeigu planuojama, tai kada) atrakinti autobusų stotį, kad keleiviai galėtų pasislėpti nuo šalto vėjo, lietaus ir sniego?

“Norint atrakinti autobusų stoties pastatą reikėtų dar papildomai įdarbinti darbuotojus, kurie prižiūrėtų tvarką ir inventorių viduje, įrengti papildomas vaizdo kameras. Verslas ne kartą bandė panaudoti stoties  pastatą (parduotuvė) , bet dėl mažos apyvartos ta veikla buvo nuostolinga.  O pasislėpti nuo lietaus ir vėjo prie pastato yra galimybė”, – atsakyme rašo Rietavo savivaldybės direktorius Vytautas Dičiūnas.

Gaila, kad Rietavo savivaldybė neranda lėšų

Gaila, kad nerandama lėšų įrengti porai kamerų ir autobusų stotį padaryti objektu, kuris tarnautų žmonėms, o ne “geradariui” verslininkui, kuris iš to “neturi” jokios naudos.

O gal vertėtų apkarpyti lėšas Rietavo žirgynui, kuriame pagal žmonių pasakojimus, dirba Rietavo „karaliaus“ giminaičiai?

Taip pat gal vertėtų atsisakyti prabangių fejerverkų, kurie kainuoja ne vieną šimtą, o gal ir tūkstantį eurų?

Vienu žodžiu, „karalystėje“ reikalai prasti su autobusų stotimi, todėl neaišku ar rietaviškiai ir Rietavo svečiai turės kada padorų tualetą ir stotį, kurioje bus galima pasislėpti nuo lietaus, vėjo ir sniego.

Rietavas kažkada buvo pirmasis Lietuvos miestas, kuriame sužibo elektros lemputė ir liks paskutinis su užrakinta autobusų stotimi bei lauko tualetu su skyle…

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!