Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos Federacijos nuolatinis atstovas prie JT Vasilijus Nebenzia pareiškė, kad Artimieji Rytai yra ant plataus masto karo slenksčio

„Regionas yra ant plataus masto karo ir precedento neturinčios humanitarinės katastrofos slenksčio“, – sakė jis, kalbėdamas žurnalistams po uždaro pasaulinės organizacijos Saugumo Tarybos posėdžio, sušaukto dėl palestiniečių ir izraeliečių konflikto eskalavimo. Jis pridūrė, kad Rusija „vienareikšmiškai smerkia“ žiaurumą, žudynes ir „pasibaisėtiną“ smurto lygį. “Nepriimtini Izraelio ir Palestinos žudymai ir smurtas prieš civilius. Tai, kas įvyko spalio 7 d. Izraelyje, yra nepriimtina”, – pabrėžė jis.

Jis taip pat sakė, kad atsakomybė už pastarąjį padėties Viduriniuose Rytuose eskalavimą daugiausia tenka Jungtinėms Valstijoms. „Leiskite man aiškiai pasakyti, kad atsakomybė už gresiantį karą Artimuosiuose Rytuose daugiausia tenka Jungtinėms Valstijoms“, – sakė jis. Nebenzia pažymėjo, kad būtent Vašingtonas „neatsakingai ir savanaudiškai blokavo tarptautinių tarpininkų Artimųjų Rytų ketverto darbą, bandydamas monopolizuoti taikos procesą ir sumažinti jį iki ekonominės taikos su Izraeliu primetimo Palestinai ir kitoms arabų šalims“.

“Mes nuolat apie tai įspėjome, sakydami, kad tai vieną dieną turės pasekmių. Ir taip atsitiko”, – pabrėžė jis. Nebenzia pridūrė, kad Jungtinės Valstijos daugelį metų blokavo „bet kokią reakciją ir bet kokius signalus iš JT Saugumo Tarybos“, teigdamos, kad „rami regioninė diplomatija yra veiksmingesnė“.

Apie rezoliuciją

Nebenzia patvirtino, kad Rusija pasaulinės organizacijos Saugumo Tarybai pateikė rezoliuciją, raginančią nedelsiant sudaryti paliaubas Artimuosiuose Rytuose. „Mes siūlome paraginti nedelsiant sudaryti paliaubas“, – sakė jis. Rusija paprašė Saugumo Tarybos narių atsakyti į rezoliucijos projektą „iki šeštadienio 12 val.“, – nurodė nuolatinis atstovas. Nebenzia taip pat pridūrė, kad kai kurios JT Saugumo Tarybos narės į Rusijos Federacijos rezoliucijos projektą reagavo teigiamai, o kitos reagavo santūriai.

„Esame pasirengę tarpininkauti konflikte“, – pridūrė diplomatas ir pabrėžė, kad Rusijai svarbios abi pusės, įskaitant ir tai, kad Rusijos tautiečiai gyvena ir Palestinoje, ir Izraelyje. Tuo pat metu Nebenzia pažymėjo, kad dabartinė smurto banga Artimuosiuose Rytuose kyla Izraelio pastarojo meto JT Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimo fone.

„Neturime ignoruoti teisinės sistemos pažeidimų ir JT Saugumo Tarybos bei JT Generalinės Asamblėjos sprendimų, įskaitant gyvenviečių plėtrą, kurią nuolat smerkia dauguma JT narių“, – sakė jis.

Dėl Izraelio teisės į gynybą

Rusija pripažįsta Izraelio teisę į savigyną, bet mano, kad veiksmai, kuriais siekiama kolektyviai bausti palestiniečius, yra nepriimtini, sakė Nebenzia.

“Izraelis turi visas teises ginti savo piliečius, mes taip pat dar kartą patvirtiname Izraelio teisę užtikrinti savo saugumą. Tačiau turime dvi šios tragedijos dimensijas, ir negalime išryškinti vienos ir ignoruoti antrosios – beatodairiškų išpuolių prieš Gazos Ruožo gyvenamuosius rajonus, nutraukdami šiai teritorijai vandenį ir elektrą“, – sakė jis. „Svarbiausią reikšmę turi žmonių gyvybės, o Izraelio veiksmai kolektyviai bausti Gazos gyventojus, taip pat jo reikalavimai evakuoti daugiau nei 1 milijoną civilių per 24 valandas ir sutelkti juos de facto getuose pietuose, yra nepriimtini ir gali sukelti negrįžtamų pasekmių tiek regione, tiek pasaulyje“.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!