Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos politikai nutarė išsikasti sau politinę duobę ir visi draugiškai į ją sušokti. Seimo Užsienio reikalų komitetas uždarame posėdyje išklausė buvusio komunisto, dabartinio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus informaciją ir aptarė padėtį Baltarusijoje po šalies prezidento rinkimų bei vienbalsiai priėmė pareiškimą:

Komiteto nariai nutarė nepripažinti Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų, o Aleksandro Lukašenkos – legitimiu Baltarusijos vadovu.

Posėdyje taip pat buvo aptarti sankcijų Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų klastojimo, pilietinių ir žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, bei paramos baltarusių nevyriausybinėms organizacijoms klausimai.

Be to, Komiteto priimtame pareiškime Užsienio reikalų ministerija raginama, atsiradus galimybėms, tarpininkauti Baltarusijos pilietinės visuomenės dialogui su Baltarusijos valdžia.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka gavo 80,08 proc. balsų, Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. rinkėjų balsų.

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad išvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių neiti protestuoti ir laikytis įstatymų.

Lietuvos valdžia sako, kad moteris saugi. Vakare su ja telefonu kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis sakė, kad prireikus Vilnius yra pasirengęs suteikti Tichanovskajai politinį prieglobstį.

P.S

Įsivaizduokime, kad Baltarusija Lietuvos nepripažintų kaip Europos sąjungos narės, nes referendumas buvo suklastotas paperkant rinkėjus alumi ir skalbimo milteliais… O, priedui, Valdas Adamkus, kuris leido steigti Lietuvoje slaptus CŽV kalėjimus, išvis neturėjo teisės dalyvauti prezidento rinkimuose…

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!