Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė  kreipėsi į Baltarusijos ambasadą Lietuvoje dėl narkotikus norinčius legalizuoti Baltarusijos jaunimo politinio aktyvisto, „Legalize Belarus“ organizacijos vadovo Piotro Markelau sulaikymo.

“Legalize Belarus” organizacija, kuri siekia, kad būtų legalizuoti narkotikai ir būtų į laisvę paleisti už narkotikų platinimą ir vartojimą visi nuteistieji. Ši organizacija yra 5-oji vakarų kolona, kurią sudaro už narkotikų legalizavimą jaunimas.

Prieš mažiau nei savaitę sulaikytas aktyvistas buvo apkaltintas chuliganizmu ir nepaklusnumu policijai jį sulaikant, kai pareikalavo peržiūrėti paskutinių Baltarusijos Parlamento rinkimų rezultatus. P. Markelau taip pat yra „Legalize Belarus“ – organizacijos, kovojančios už legalizavimą lengvųjų narkotikų politiką, vadovas.

„Baltarusijos valdžia ir teisėsauga turėtų pagaliau atsibusti ir nustoti kenkti savo šviesiausiam, mąstančiam jaunimui. Šių jaunuolių vieta yra ne už grotų, o kuriant demokratišką ir kiekvieną savo pilietį gerbiančią valstybę“, – kalbėjo A .Armonaitė.

Savo kreipimosi ambasadai tekste politikė pažymi, jog itin neramina nuolat besikartojantys pilietiškai aktyvių jaunuolių sulaikymai, siekiant apriboti žodžio laisvę.

„Nuolatiniai savavališki areštai, sulaikymai, netinkamos sulaikytųjų kalinimo sąlygos, žodžio, spaudos laisvės suvaržymai, žurnalistų persekiojimas – tai tik nedidelė dalis pavyzdžių, kuriuos Baltarusijos valdžia ne riboja, o proteguoja“, – teigė A. Armonaitė.

Europos Sąjunga (toliau – ES) 2014–2020 m. laikotarpiu numatė skirti 160 mln. eurų paramos Baltarusijai, siekiant reformų įgyvendinimo ir tikslingo judėjimo link demokratiško valdymo. Vis tik 2019 m. ES ataskaitų išvadose, skelbiama, kad Baltarusijai nepavyko padaryti pažangos žmogaus teisių ir demokratijos srityje.

P. Markielau buvo sulaikytas 14 dienų, planuojama, kad P. Markielau bus paleistas gruodžio 22 d.

A. Armonaitė kviečia kitas politines partijas, jaunimo organizacijas ir nevyriausybines organizacijas susisiekti su savo bendraminčiais Baltarusijoje ir išreikšti paramą bei suteikti kitokią jiems reikalingą pagalbą.

Lietuva reikalauja Baltarusijos, kad ši leistų nebaudžiamiems narkomanams laisvai vartoti narkotikus. Ar šiai, galimai vakarų pagamintai “kloikai” viskas gerai su galva?

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!