Patiko? Pasidalinkite!

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Ji buvo pavadinta „Sputnik V”.

Anksčiau Vengrija pranešė apie savo pasirengimą įsigyti Rusijoje ar Kinijoje pagamintą vakciną nuo koronaviruso. Europos Komisija į tai atsakė, kad draudžiama vartoti vaistus, kurie nėra gavę Europos sertifikato.

Vakcina nuo koronaviruso turėtų būti prieinama visiems, Rusijos Federacija palaiko G20 forumo dokumento projektą šia tema ir yra pasirengusi pateikti ją visoms šalims, kurioms to reikia, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas G20 viršūnių susitikime, praneša RIA Novosti.

„Rusija remia pagrindinio dabartinio aukščiausiojo lygio susitikimo sprendimo projektą, kurio tikslas — užtikrinti veiksmingų ir saugių vakcinų prieinamumą visiems. Be jokios abejonės, imunizacijai skirti vaistai turėtų būti viešai prieinami. Ir mūsų šalis Rusija, žinoma, yra pasirengusi aprūpinti tuos, kuriems reikia pagalbos, mūsų mokslininkų sukurtomis vakcinomis,” — sakė Putinas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!