Patiko? Pasidalinkite!

Indijos Radžastano valstijoje, šalia Bikanerio miesto yra viena neįtikėtina vieta – žiurkių šventykla. Manoma, jog šventykloje suvalgius žiurkių maisto likučių, žmogų lydės ypatinga sėkmė

Su batais šventykloje vaikščioti griežtai draudžiama. Jei keliautojo koją perbėga žiurkė, tai laikoma itin blogu ženklu. Geriausia, kaip teigiama, šventyklą lankyti vėlai naktį arba anksti ryte, kai žiurkės yra aktyviausios. Šventykloje taip pat gyvena nedidelis skaičius baltųjų žiurkių, kurios yra laikomos šventosiomis.

Legenda byloja, jog tūkstančiai žiurkių, gyvenančių šventykloje – tai charan kastos žmonės tik kitu pavidalu. Jei šventykloje nudvesia žiurkė, tai reiškia, kad charan kastoje kažkam gimė kūdikis ir atvirkščiai: jei charan kastoje mirė žmogus, vadinasi, šventykloje gimė dar viena žiurkė. Tai pagrindinė šios šventyklos egzistavimo filosofija. Tokiu ratu ir sukasi visas gyvenimas šioje ypatingoje vietoje.

Vietiniai gyventojai labai gerbia žiurkes, aukoja joms maistą: šeria saldumynais, girdo pienu, neretai tikintieji geria ir valgo tą patį maistą ir iš tos pačios lėkštės kaip ir žiurkės.

Šventykla, kurioje karaliauja tūkstančiai žiurkių labai gerbiama vietinių gyventojų. Ji buvo pastatyta XVI amžiuje hinduistų dievams garbinti. Šventyklą charan kastos žmonės (Indijoje yra daugiau nei 3000 kastų, charan kastai priklauso dauguma kūrėjų: rašytojai, maharadžų dainininkai ir pan.) statė apie penkiasdešimt metų.

Lina G.


Patiko? Pasidalinkite!