Patiko? Pasidalinkite!

Amerika mums padės! Amerika mūsų strateginiai partneriai! Amerika vienintelė gali mus apsaugoti nuo puolančio ruso! Amerika mus išdavė?! Negali būti!!!

Kaip Lietuvis į nieką pavirto

Mankurtais ir vasalais tapę lietuviai, gauna tai ko ir nusipelnė. Šį kartą gavo ekonominį „pendelį“ į užpakalį. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) 2019.10.18 d., įvedė 25 proc. importo muitus lietuviškiems pieno produktams.

Apmokestinami iš Lietuvos importuojami sūriai, jogurtai ir kiti produktai, nurodoma JAV Federaliniame registre. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad tokia situacija pakenks ekonomikai abejose Atlanto pusėse.

Kas nutiks su pieno pramone

Tai reiškia, kad mūsų sūriai JAV pabrangs 25 proc. Baisiausia yra tai, kad Amerikoje Naujosios Zelandijos, Kanados, kitų valstybių sūris taps konkurencingesnis. ES senbuvės tokios kaip Vokietija, Prancūzija, Olandija ir Belgija tikrai darys viską, kad apginti savo pieno gamintojus, o tokius kaip Pabaltijo vasalus greičiausiai paliks likimo valioje.

Tiesiog taip jau būna. Tokia vasalo dalia. Gavosi kaip tame animaciniame filmuke – „o mes į šiaurę dumsime“, bet, kad ir ten niekas nelaukia.

JAV nurodymu Lietuva Kiniją „aplojo“. Tie taip pat kultūringai parodė duris, kurias liepė uždaryti iš anos pusės.

Ką gali Lietuva?

Nieko. Įves atsakomąsias priemones? Ne. Nes tai ne jų galioje, nebent stos išvien su ES. Situacija tragiška. ES pareiškė nematanti jokių kitų alternatyvų, kaip įvesti atsakomuosius muitus amerikietiškoms prekėms.

JAV įvedus muitus lietuviškiems pieno produktams, Lietuvos įmonėms teks ieškoti naujų rinkų, be to, dėl rinkos pertekliaus Europos Sąjungoje gali kristi pieno žaliavos kaina, teigia tris didžiąsias šalies pieno perdirbimo bendroves – „Pieno žvaigždes“, Vilkyškių pieninę ir „Rokiškio sūrį“ – vienijančios asociacijos Pieno centras vadovas Egidijus Simonis.

Egidijus Simonis kalba kaip mažas naivus vaikas, kuris tiki Europos gerumu. Egidijau, tu tiki, kad senbuvės ES šalys, vardan Lietuvos pieno perdirbėjų skriaus savus?

Kas laukia perdirbėjų, ūkininkų ir pirkėjų

Ne, tai ne likimas, tai tiesiog parsidavėliškos politikos pasekmė. Rusijos rinka prarasta, Kinijos prarasta, Baltarusija taip pat priešiška valstybė, JAV įvedė muitus.

Greitu laikus sulauksime pigesnių Europietiškų pieno produkto. Vartotojui ši naujiena iš vienos pusės kaip ir gera, nes pieno produktai turėtų neženkliai, bet šiek teik atpigti.

Didieji gamintojai, kaip Danija, Olandija, Italija, Prancūzija, Airija JAV skirtus produktus gaus parduoti Europoje, todėl gali kristi ir žaliavinio pieno kaina. Šiuo atveju nukentės gamintojai ir Lietuvos ūkininkai, kurių pienas tiesiog taps pertekliniu.

Marius Libertas

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!