Patiko? Pasidalinkite!

Kinija mums atrodo kažkokia tolima ir paslaptinga šalis, kurios gyvenimas daugelyje vietų skiriasi nuo mūsų.

Kinijoje per tūkstantmečius buvo sukurta nuostabi žmonių sąveikos su pasauliu kultūra.

O tai, kad Kinijos architektūroje atsirado „skylėti“ dangoraižiai, kurie mums atrodo keistai, yra papildomas įrodymas, kad Kinija neskuba atsisakyti senovės Kinijos civilizacijos tradicijų. 

honkong 1

Kinijoje gyvena apie 767 mln. žmonių. Jie yra nereligingi arba ateistai. Tačiau religija ir ritualai, ypač tradiciniai budistiniai, konfucianistiniai bei daoistiniai įsitikinimai, išlieka svarbia daugelio KLR gyvenančių žmonių gyvenimo dalimi.

Apie 33 % KLR gyventojų išpažįsta maišytą tikėjimą, paprastai statistiniais sumetimais vadinamą „tradiciniais tikėjimais“, „senoviniais kinų tikėjimais“ arba tiesiog „kita“.

Būtent, šie dangoraižiai su „skylėmis“ yra statomi remiantis senovės Kinijos tikėjimu.

Logiškai mastant atrodytų, kad tai daroma siekiant sumažinti vėjo gūsių srautą į pastatą,kad  namas geriau susidorotų su vėjo apkrovomis. Tiesiog vėjui padaromos „skylės“, kad šis neatsimuštų į pastatą.

honkong 2.jpg

Tačiau feng shui ir kinų kultūros žinovai sako, kad tai daroma dėl visai kitų dalykų.

Vietos gyventojai tiki, kad Honkongas klesti dėka drakonų, kurie nusileidžia nuo kalnų į vandenį (nes miestas yra tarp kalnų ir jūros), kad numalšintų troškulį.

Jie tiki, kad jei pakrantės linija bus užstatyta  aukštais pastatais, drakonams bus užkirstas kelias prie vandens, ir tai atneš didžiules nelaimes.

Feng-shui-Dragon- laimė -Kinija -drakonas.jpg

Būtent todėl architektai namuose padaro didžiules skyles. Pasak feng shui drakonui, kuris simbolizuoja turtus ir jėgą, kelias nuo kalnų iki jūros turėtų būti atviras.

Atrodo Kinija neturi savo religinių personažais kuriais žmonės yra aklai pritikinami, bet pasirodo, kad taip nėra, jie tiki drakonais!

honkong smailus.jpg

Pavyzdžiui, architektas AI Pay pastatė Kinijos banko bokštą ne pagal Feng Šui tradicijas, padarydamas jį smailų, trikampį. Nuo to laiko yra laikoma, kad pats bokštas ir jo kaimynai yra nelaimingi.

Net pirmasis Honkongo gubernatorius atsisakė gyventi ir dirbti netoliese esančiame vyriausybės pastate, nurodydamas blogą šio rajono sėkmę.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!