Atliktas tyrimas rodo, kad reguliarus kanapių rūkymas gali taip stipriai paveikti paauglius, jog šie trejais metais atsiliks nuo savo bendraamžių pagal smegenų išsivystymą.
Tyrimą atlikę mokslininkai, kurio metu dalyvavo beveik 4000 Kanados vidurinių mokyklų mokinių, padarė išvadą, kad kanapės yra kur kas toksiškesnės sveikatai nei alkoholis.
Pasak tyrimo, pastovus narkotiko vartojimas rimtai paveikia pagrindinius samprotavimo įgūdžius taip pat stipriai veikia savikontrolės gebėjimus.
Be to, kitas tyrimas teigia, kad pagrindinė psichoaktyvi medžiaga, esanti kanapėse, tetrahidrokanabinolis (THC), keičia smegenų aktyvumą, kuris iššaukia šizofreniją.
Vidurinės mokyklos tyrime mokslininkai Montrealio universitete tyrė mokinius nuo to laiko, kai jie pradėjo eiti į septintą klasę – būdami 12-os arba 13-os metų – kol peržengė dešimtos klasės slenkstį.
Jie reguliariai klausė jaunųjų savanorių, ar jie vartoja kanapes bei alkoholį ir atliko kompiuterizuotus testus, tikrinančius jų samprotavimo gebėjimus, trumpalaikę atmintį bei savikontrolę.
Profesorė Patricia Conrod, universiteto psichiatrijos profesorė, teigė, kad mokslininkai ne tik rado, jog kanapių vartotojai testus atlieka prasčiau negu narkotiko nevartojantys, bet jų rezultatai, didėjant vartojimui, vis prastėjo.
Ji sakė: „Mes tikėjomės, jog alkoholis daug labiau veiks [smegenis] nei alkoholis, tačiau mūsų hipotezė nepasitvirtino. Kalbant apie neurovystymąsi, panašu, jog kanapes jaunimui vartoti yra gana pavojinga.
Jei esate kanapių vartotojas ir vartojote jas šiais bei praeitais metais, jūsų slopinimo kontrolės lygis dešimtoje klasėje yra žemesnis nei septintoje klasėje besimokančio kanapių nevartojančio mokinio. Taigi jūs prarandate trejus metus.“
Profesorė P. Conrod pristatys atradimus Kandos neuromokslų susitikime Toronte kaip ir neuromokslininkas Dr Steven Laviolette iš Western universiteto Ontarijos provincijoje.
Jis rado, jog graužikams, kuriems paauglystėje buvo duodamas THC, išsivystė į šizofreniją panašios problemos, kai jie suaugo. „Jų atmintis buvo sutrikusi, reiškėsi didelis nerimas, depresiją primenantys simptomai bei socialinio bendravimo problemos“, – sakė jis.
Juokas ima tik perskaičius antraštę – kanapes Lietuvoj uždraustos tik 1985 m.
ŽEMAITIJOJE prieš KALĖDAS bent mėnesį beveik kasdien valgydavo karštas bulves pasimirkydami į kanapių pieną[ sumaltos kanapės plius vanduo ]
O kas įdomiausia Silicio slėnio darbuotojai skatinami vos ne kasdien vartoti prieparatus, kurių sudėtyje daug kanapinių medžiagų.
TAI GAL KVAILAS JAUNIMAS , kad kanapės jiems tabu?
Silicio slėnyje vartoti kanapes skatinami taip vadinami kreatyvščikai, o ne normalūs darbuotojai. Kreatyvščikai gi laiko save mianinykais. Jei nežinote, tai dauguma šiuolaikinio meno yra visiškas šūdas, o tie taip vadinami menininkai yra degeneratai. Lietuvoje irgi jų pakanka. Net nevartojančių kanapes. Pilna jų tarpe visokių pyderų, alkoholikų ir šiaip psichiškai nesveikų. Bet ambicijos užtat kokios!
Tevas visa laika augindavo kanapes.Is stiebu vydavo virves,o sumaltus grudus valgydavome su bulvemis.Kad dar ka nors is ju galima istaisyti,nezinojome.Ir dar sako,kad dabar jaunimas durnas.
Valgyti yra viena, o rūkyti – kas kita. Nes degimo metu susidaro kiti produktai, nei yra žaliame augale. Be to maistui naudojamos sėklos, o ne lapai ar stiebeliai. Sėklose THC nėra. Kanapės Lietuvoje uždraustos tarybiniais laikais, kai TSRS priėmė vykdyti Jungtinių Tautų sprendimą dėl kanapių uždraudimo. Tada buvo sunaikinta pagrindinė kanapių pramonės dalis. Iš kanapių buvo ne tik virvės vejamos, bet ir popierius gaminamas, verpiami siūlai ir audžiami audiniai, pavyzdžiui, burių. Ir kita. Bet apie 1970 metus buvo sukurtos naujos veislės, kuriose THC yra tik menkas kiekis. Tačiau tai kanapių pramonei atsigauti nepadėjo, kolūkiai turėjo gauti specialius leidimus auginti net ir beveik neturinčias THC kanapes ir buvo milicijos ir saugumo kontrolė.
Jaunimas durnas, nes mato kanapėse tik durninimosi priemonę.