Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įvykdė pažadą. Jis už tai, kad Romanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega išpasakojo viską, kas finansavo ir kas organizavo prezidento nuvertimą Baltarusijoje, jiems sušvelnino sulaikymo sąlygas, pakeičiant jas namų areštu.

Ačiū Dievui, Lukašenka daugiau negalės Pratasevičiui “laužyti nosį ir jį kankinti”.

Baltarusijoje ekstremistiniu pripažinto “Telegram” kanalo vienam iš įkūrėjų Romanui Protasevičiui ir jo merginai Rusijos pilietei Sofijai Sapegai, kurie gegužės 23 dieną buvo sulaikyt Minsko oro uoste, paskirtas namų areštas, praneša BBC. Informaciją žiniasklaidai patvirtino jaunuolių tėvai.

“Man sunku komentuoti valdžios veiksmus, kokie jų tikslai … Gal jis įtrauktas į kažkokį politinį žaidimą”, — pranešime cituojami Romano tėvo Dmitrijaus Protasevičiaus žodžiai.

“Mes esame šoke”, — sakė Sofijos patėvis Sergejus Dudičas. Sofijos tėvams tai buvo netikėta, skelbia BBC.

Kaip pranešta, Sofija dabar yra viena nuomojamame bute Minske.

Rusijos ambasada Minske, komentuodama galimybę atleisti nuo atsakomybės rusę Sofiją Sapegą po jos perkėlimo į namų areštą, teigė, kad neduoda prognozių.

Po sulaikymo Baltarusijos valstybinio televizijos kanalo STV eteryje buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame Sapega prisipažino, kad yra “Telegram” kanalo “Juodoji Baltarusijos knyga”, skelbiančios saugumo pajėgų asmens duomenis, redaktorė. Pasak respublikos vidaus reikalų ministerijos, šis kanalas ir jo “dukteriniai” kanalai regionuose Baltarusijoje pripažįstami ekstremistiniais.

Gegužės 23 dieną iš Atėnų į Vilnių skridęs “Ryanair” lėktuvas skubiai nusileido Minsko oro uoste dėl pranešimo apie sprogmenį, kuris vėliau nepasitvirtino. Šiuo lėktuvu skrido Romanas Protasevičius, Baltarusijoje ekstremistiniu pripažinto Telegram kanalo “Nexta” įkūrėjas. Minsko oro uoste tikrinant dokumentus, Protasevičius buvo sulaikytas.

Jam buvo iškelta baudžiamoji byla pagal kelis straipsnius, įskaitant straipsnį “masinių riaušių organizavimas“, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Sapega buvo sulaikyta kartu su Protasevičiumi. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, ji įtariama padariusi nusikaltimus 2020 metų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais pagal kelis Baltarusijos baudžiamojo kodekso straipsnius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!