Patiko? Pasidalinkite!

Laivas “Coral Fungia” iš Vysocko uosto atplaukė į Klaipėdą “pamaitinti” lietuvišką energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos garantą – “Independence”

Laivų sekimo svetainės Marinetraffic.com duomenimis, į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Rusijos.

Laivas “Coral Fungia” iš Vysocko uosto išplaukė rugpjūčio 2 dieną ir į Klaipėdą atplaukė rugpjūčio 8 dieną 00:19 val. Lietuvos laiku. SGD terminalo “Klaipėdos nafta” (KN) grafiko duomenimis, krovinio tūris yra dešimt tūkstančių kubinių metrų SGD.

SGD gavėjas neskelbiamas. Tariamai norėdama atsikratyti Rusijos korporacijos “Gazprom” monopolijos, 2015 metais Klaipėdoje Lietuva pastatė suskystintų gamtinių dujų terminalą.

Be to, iš Norvegijos nuomojamas SGD laivas – plaukiojančioji suskystintųjų gamtinių dujų saugykla “Independence”, už kurią KN per metus moka 60 milijonų eurų nuomos mokestį.

Nepaisant pareiškimų apie “energetinę nepriklausomybę”, Vilnius ir toliau perka dujas iš Rusijos, atvirai neskelbdamas apie sutartį su Rusijos “Novatek”.

“Gazprom” duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva padidino iš Rusijos bendrovės perkamų dujų kiekį 13 procentų — iki 0,674 milijardo tonų. Per metus Lietuva importuoja 1,373 milijardo kubinių metrų rusiško kuro. SGD į Lietuvą daugiausia eksportuoja JAV ir Norvegija.

Kai kurie ekspertai mano, kad Amerikos dujos respublikai kainuoja brangiau nei rusų, tačiau Lietuvos vadovybė neatskleidžia kuro pirkimo išlaidų, patikindama, kad sandoriai yra pelningi.

BV inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!