Patiko? Pasidalinkite!

Vengrijos parlamento pirmininkas Laszlo Köveris mano, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis turi psichikos problemų ir tai paaiškina jo išpuolius prieš užsienio lyderius. Interviu Vengrijos naujienų kanalui Hir TV , kurio tekstas buvo paskelbtas sekmadienį, Koeveras pabrėžė, kad kitų valstybių vadovai neleidžia tokio tono savo kolegų atžvilgiu.

“Ukrainos prezidento pareiškimai kartais skamba labai keistai, – sakė jis. – Nepamenu, kad šalies, kuriai reikia pagalbos, vadovui būtų leistas toks tonas prieš ką nors, įskaitant Vengriją ir Vokietiją.”

Pranešėjas pažymėjo, kad „ir asmeniniame gyvenime, ir politikoje“ žmonės dažniausiai susilaiko nuo grasinimų tiems, „su kuriais nori tapti draugais“. Jis užsiminė, kad Zelenskis galimai patiria „kažkokią asmeninę psichinę problemą“, tačiau „nežinoma, ką su tuo galima padaryti“.

Anksčiau Budapešte Zelenskio ir daugelio Ukrainos politikų pareiškimai dėl Vengrijos premjero Viktoro Orbano buvo vertinami kaip įžeidžiantys, o prieš porą mėnesių šia proga į šalies užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Ukrainos ambasadorius Lyubovas Nepopas. Po balandžio 3 d. Vengrijoje vykusių parlamento rinkimų Kijeve buvo neslepiamas apgailestavimas, kad juos laimėjo ne opozicija, o V. Orbano partija. Prieš tai Ukrainos valdžia priekaištavo Vengrijos vadovybei dėl nepakankamos paramos ir nenoro tiekti ginklų.

Maždaug tuo pačiu metu Zelenskis turėjo rimtų nesutarimų su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu, kuriam buvo atsisakyta atvykti į Kijevą. Jie manė, kad Vokietijos vadovas Rusijos atžvilgiu vykdė “per švelnią politiką”. Berlyne tokie Ukrainos veiksmai sukėlė sumaištį, o vicekancleris Robertas Habekas tai pavadino „diplomatine klaida“. Vėliau šalys šiuos prieštaravimus pašalino.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!