Patiko? Pasidalinkite!

Dabartinė padėtis Latvijos finansų sektoriuje yra labai naudinga JAV. Tokią nuomonę per interviu radijo stočiai “Baltkom” išsakė Ventspilio meras Aivaras Lembergas.

“Bet kokios didelio banko problemos tampa visos finansinės sistemos problema. Latvijai tenka atsisveikinti su vizija, kad ši taps atsiskaitymo centru.  Šita svajonė palaidota. Šioje situacijoje matau naudą JAV interesams -…. Tai amerikiečiai ruošia vietą Trumpui ir jo partneriams “, – sakė jis.

Remiantis Lebergu , Latvijos centrinio banko prezidento Ilmaras Rimševičius  sulaikymas ir kaltinimai ABLV apskritai nėra Kremliaus kišimasis.

“Visa tai “fignia” tai daugiau panašu į Jungtinių Amerikos Valstijų, nei Rusijos ataką. Jie  nori išvalyti vietą savo finansiniai veiklai. Esame per maža šalis, kad konkuruoti su jais, viskas vyksta pagal “pasaulio džiunglių” įstatymus  …”, – sakė jis.

Ventspilio meras taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Rimševičiaus greičiausiai byla bus vilkinama, kaip pavyzdį nurodydamas savo patirtį.

“Tai truks ilgą laiką, pavyzdžiui, mano baudžiamoji byla truko 19 metų.  Tai efektyviausias  būdas Baudžiamasis persekiojimas, susidorojimas su konkurentais, mūsų Latvijoje, mano verslas yra didžiulis pavyzdys ..!.”, – sakė Lembergas.

Anksčiau JAV Valstybės departamentas sakė, kad JAV ir toliau palaikys Latviją ir padės kurti stiprų finansų sektorių.

Regimantas Rakauskis

 

Paremkite mus


Patiko? Pasidalinkite!