Patiko? Pasidalinkite!

Kai konsultuodama girdžiu, kad “nėra vertų vyrų” ar “visi vyrai neištikimi”, visada užduodu tą patį klausimą: “Kiek vyrų jūs turėjote?”

“Su rimtais santykiais, ar be jų?” – moterys bando padidinti kiekį, kad jų išvados atrodytų įtikinamesnės. Ir netgi šiuo atveju paaiškėja, kad rimtų santykių, kurie galėjo baigtis santuoka, buvo gal du, gal trys, o apskritai vyrų – gal trys, gal penki, įskaitant pačius nerimčiausius. Ir tai dar nemažas skaičius, nes dažnai moteris gyvenime turi viso labo vieną ar du vyriškius.

Vyrams tokia moteris – skaistumo, dorumo pavyzdys, o realybėje paaiškėja, kad moteris susirinko savyje vos ne visus egzistuojančius apribojimus, vos ne visas baimes.

Globalaus masto išvados apie “visus vyrus”, padarytos, remiantis vienu-trimis pavyzdžiais iš savos patirties – ar ne per plačiai moteriškės užsimoja? Kad galima būtų daryti bent minimaliai atsakingas išvadas apie “visus”, reikia turėti santykius su tokiu vyrų kiekiu, kad tuos skaičius galima būtų užskaityti kaip statistinius duomenis. Nes kitaip visos tos moterų išvados – tai ne kas kita, kaip mamos nuomonė apie vyrus arba tėtį, arba prisiminimai apie gyvenimą šeimoje, kai tėvai svaidėsi abipusėmis pretenzijomis ir kaltinimais.

Tai ne pačios moters nuomonė, kad “nėra vertų vyrų”, tai jos mama nelaikė tėčio vertu arba jau paaugusi dukra nustojo tėvą tokiu laikyti, pritaikiusi sau mamos elgesio modelį, arba mergaitė neįveikė savo laiku Edipo komplekso, išsaugojo tėvo paveikslą kaip vyro idealą, kuriam, savaime aišku, negali prilygti joks realus, gyvas vyras.

Trumpiau tariant, be atitinkamos statistikos jūsų nuomonė – tai ne jūsų pačios nuomonė, o dar vaikystėje įsisavinti pasąmoningi kompleksai ir stereotipai. O ir turint daug pažinčių, nėra jokių garantijų, kad jūs nesirinkote sau vyrų tokiu būdu, kad galėtumėte patvirtinti savo pasąmoningus įsitikinimus.

Laikas pasidarbuoti su savimi.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!