Patiko? Pasidalinkite!

Prokurorė Edita Mikalainienė išgarsėjo kaip politinių užsakomųjų bylų prokurorė, prieš Lietuvos aktyvistus ir patriotus. Ji savo neteisėtais veiksmais darė spaudimą liudytojams ir juos tardė prokuratūroje, bet šie veiksmai (yra tai įrodantys garso įrašai) teismuose nebuvo tinkamai įvertinti.

Už atspausdintus lapelius” Šalin eurą” 45 metų kaunietis žurnalistas Giedrius Grabauskas buvo kaltinamas laikęs ir platinęs proklamacijas “Tautieti” ir “Šalin eurą”, tačiau jo namuose kratos metu pareigūnai rado tik tris tokius lapelius, dar du jis pats atnešė į policiją. Teismas konstatavo, kad platinimo ar jų tekstų kūrimo faktas neįrodytas, o tiek lapelių laikyti namuose nėra nusikaltimas. Todėl vyras išteisintas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „šalin eurą giedriui grabauskui“
Žurnalistas -visuomenininkas Giedrius Grabauskas

Šį kartą Edita Mikalainienė “linčiuojama” Facebooke, už per švelnius pareikštus kaltinimus Jurbarko smurtautojui, kuris kėsinosi išprievartauti ir suluošino visam gyvenimui nepilnametę.

This Is It nuotrauka.
Facebook.com nuotrauka

Socialiniame tinkle pasklido prokurorės Editos Mikalainienės nuotrauka su prierašu: “Smarkiai pažeista trachėja, išmušti penki dantys, sutrupintas žandikaulis, nustatyta labai stipri kaklo trauma”- Tai nėra pagrindas pareikšti įtarimus dėl sunkesnio, nei nežymaus kūno sužalojimo…”

Po pasidalinta nuotrauka, matosi, kad ji pasidalinta virš 4000 kartų ir parašyti 249 komentarai, kurie visi iki vieno, smerkia tokius prokurorės veiksmus.

Komentarai Mikalinienės
Facebook.com komentarai

Lietuvoje taikomi dvigubi standartai, kai už lapelius tampoma po teismus kelis metus, namuose atliekamos kratos, o kai girtas smurtautojas suluošiną nepilnametę iki sąmonės netekimo ir ją tiesiogine žodžio sulaužo, yra paleidžiamas namo, su pasižadėjimu neišvykti. Iš jo nepaimti asmens dokumentai, jam neskirtas namų areštas, nedaromos kratos namuose. Toks jausmas, kad kaip žurnalistė Rūta Janutienė sakė: “Spėjame, kad įtariamasis buvo prokurorės paleistas be namų arešto, kad “susitartų” su auka.”

Po to kai visuomenėje šis įvykis buvo tinkamai paviešintas, smurtautojui ant kojos uždėjo diržą su GPS davikliu, kad šis negalėtų prisiartinti prie aukos. Internete pilna vaizdo įrašų kaip šiuos daviklius galima “apgauti” ir nuimti, todėl šis laisvės apribojimas yra juokingas.

Reikia atkreipti dėmesį, kad smurtautojas neatsiprašė, neatgailauja, o kaip tik demonstruoją savo “kietumą” neduodamas jokių parodymų. Taip yra pakankamai duomenų, kad aukai buvo grasinta, reikalaujant tylėti.

Smurtautojas laisvėje, o tėvai ir nukentėjusioji mergina iki šiol baimėje, dėl galimai aplaidaus, o gal ir sąmoningų prokurorės veiksmų.

Todėl nenustebkite, kad smurtautojas greitu laiku, gali dingti į kokią Angliją, ar dar į kokią šalį, kuriose slapstosi nuo teisėsaugos Lietuvos piliečiai.

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!