Patiko? Pasidalinkite!

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipė dėmesį į tuos, kurie socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi patirtimi po vakcinacijos nuo COVID-19 

VVKT atkreipia dėmesį, kad nepageidaujami šalutiniai poveikiai į vakcinas yra normali organizmo reakcija ir kad šią informaciją reikėtų pateikti Tarnybai, o ne interneto platybėse, rašoma VVKT pranešime.

VVKT ragina žmones tikėti Europos sąjungos institucijomis

Teigiama, kad vakcinos yra saugios, veiksmingos ir atitinka visus Europos Sąjungos kokybės standartus.

Vakcinų nuo COVID-19 kokybė, saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas didelės apimties klinikiniuose tyrimuose. Tyrimų metu dažniausiai užfiksuotos nepageidaujamos reakcijos į vakcinas buvo skausmingumas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, karščiavimas, nuovargis, galvos ir raumenų skausmas, bendras negalavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po keletos dienų.

Jeigu vakcinos yra tokios saugios ir testuotos, tai kodėl apie jų šalutinį poveikį dar vis renkama informacija?

Sveikatos priežiūros specialistai ir gyventojai raginami pranešti apie šalutinius skiepų poveikius. Kiekvienas pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakcinas nuo COVID-19, kurio VVKT sulaukia, yra kruopščiai įvertinamas ir perduodamas į Europos vaistų agentūros saugumo duomenų bazę. Iš visų ES šalių patekusi informacija apie ĮNR vertinama patyrusių ekspertų, siekiant nustatyti vakcinų keliamos rizikos tikimybę, pavojingumą ir rizikos veiksnius. Prireikus, imamasi reikiamų veiksmų kilusioms rizikoms suvaldyti ir pacientams apsaugoti. VVKT taip pat ragina sveikatos priežiūros specialistus (gydytojus, slaugytojus), gavusius informacijos apie pacientų ĮNR, kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip per 15 dienų nuo ĮNR atsiradimo ir (ar) informacijos apie tai gavimo dienos, pranešti apie tai VVKT.

Kalbama ir apie vakcinos neveiksmingumą

Sveikatos priežiūros specialistai ar pacientai turėtų pateikti VVKT informaciją ir tais atvejais, jeigu pastebima, kad vakcina buvo neveiksminga (t. y., jei praėjus vakcinos informaciniuose dokumentuose nurodytam laikui, per kurį turi susidaryti apsauga nuo COVID – 19 ligos, asmuo susirgo šia liga). VVKT taip pat laukia pranešimų apie vakcinų perdozavimo atvejus bei pasitaikiusias vartojimo klaidas, nepriklausomai nuo to, ar tai sukėlė nepageidaujamą poveikį, ar ne.

P.S.

Taigi, jeigu pasiskiepiję jaučiate karščiavimą iki 40 C, šaltkrėtį, traukulius, širdies permušimus, silpnumą bei nepakeliamus skausmus – nusiraminkite. Juk taip ir turi būti.

BV inf., parengta pagal VVKT inf.


Patiko? Pasidalinkite!