Patiko? Pasidalinkite!

Pagaliau dėl sudaužytos ir po to pašalintos Jono Noreikos – Vėtros atminimo lentos savo nuomonę išreiškė ir politikas, fizikas, mokslų dr., Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataras, buvęs LR Valstybės saugumo departamento (VSD) gen. direktorius – Zigmas Vaišvila:

Ką gi, Vytautas Landsbergis kaskart ir vis sparčiau bei vis atviriau veikia kaip didysis provokatorius ir kiršintojas, baigiantis drauge su bendrininkais sutrypti purve Sąjūdį ir Lietuvos žmones. Vardan savo ir savųjų naudos.

Vytautas Landsbergis: „Labai svarstytina, ar jis (J.Noreika) taip labai susitepęs, kad reiktų jį viešai žeminti“

Manau, kad ir Stanislovas Tomas, nežiūrint į jo paskelbtas aktualias diskusijas, iš principo veikė taip pat kaip iš anksto pasiruošęs provokatorius. Ir manau, tai jis darė sąmoningai, nes vargu, ar istorinius šaltinius apie J. Noreiką jis pats susirinko, prieš atlikdamas provokaciją su atminimo lenta.

R. Šimašius, manau, dar kartą atsiskleidė kaip neturintis savo nuomonės, keičiantis ją. Nors nebuvo jokio reikalo, tačiau manau, kad jis įvykdė ne savo, bet kažkieno valią, dar kartą nuimant tą nelaimingą lentą.

Temai jau rimstant, R. Šimašius įpylė dar alyvos į rusenantį lauželį, o impulsyvūs ir nelabai ką turintys veikti patriotai, matyt ir tuo labiau, nelabai ir turintys laiko skaityti istorinius šaltinius, nelabai ir mąstantys apie pasėkmes, dar kartą kartą pasimovė.

Ir štai turime, manau, iš anksto ruoštos provokacijos pirmuosius rezultatus.
Iš principo, sveika sužinoti ir perskaityti istorinius šaltinius. Žiauru, kad Lietuvos valdžia kūrė konclagerius, žiauru, kad šiuos faktus mums atskleidžia kiti ir tokiomis aplinkybėmis.

Tačiau akivaizdu, kad Lietuvos nedraugai rieškučiomis sems naudą iš šios akivaizdžiai iš anksto ir sąmoningai paruoštos provokacijos, ir mūsų impulsyvumo, nemąstymo.
Todėl belieka visiems mums palinkėti mokytis ir dar kartą mokytis, galvoti ir dar kartą galvoti. O tik tada veikti viešoje erdvėje, – Feisbuke rašo Zigmas Vaišvila.

Kyla klausimų

Kodėl Zigmas Vaišvila temai rimstant ėmė ją vėl eskaluoti ir viešinti? Kas nutiko, kad Zigmas Vaišvila ėmė kritikuoti Tomą, jam klijuoti etiketes, kad neva jis veikė, kaip iš anksto paruoštas provokatorius.

Būtų įdomu sužinoti daugiau detalių, nes šioje vietoje kyla daug neaiškumų. Stanislovas Tomas gal ir ne pats šaltinius surinko, kaip ir visi iki vieno – istorikais pavirtę politikai, bet faktas tas, kad rėmėsi dokumentais, ant kurių yra Jono Noreikos parašai.

Tikimės, kad laikas viską sudėlios ir išaiškės tikrosios šios istorinės, o gal net politinės istorijos detalės. Lieka laukti…

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!