Patiko? Pasidalinkite!

Čia ne Henriko Radausko žodžiai (“Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu”). Čia eilinių žmogelių mintys. Tų, kurie tiki gražia pasaka.

Tiki pasaka apie gražų pasaulį, žmonių gėrį ir gerumą, altruistiškus valdžios norus ir korporacijų sąžiningumą. Tiki mūsų žiniasklaida, televizoriumi ir, žinoma, pasakomis.

Jie juokiasi iš chemtreilų, antivakserių ir struktūrizuoto vandens, bet patys eina į bažnyčią, šventai tiki televizoriumi bei Landsbergio pasakomis apie iškovotą Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Tiki visuotine laisve, lygybe, brolybe bei laisva nuomonės raiška. Tiki, kad cenzūra reikalinga, nes taip pasakė delfis ir 15 minučių – iš bulvarinių skaitalų virtę mūsų pagrindiniais tiesos nešėjais.

Kalbu ir apie tuos, kurie šventai tiki mokslo pasaka. Tik pamiršo, kad mokslas dabar korumpuotas, kaip ir beveik viskas šiame pasaulyje. Kad mokslinius tyrimus užsako pačios įmonės, kurioms tai naudinga. Tame tarpe ir farmacijos korporacijos.

Žmonės tarsi pamiršo, kur gyvena. Jie gyvena nebe socializme. Jie gyvena žvėriškame kapitalizme, kuris nusipirko socializmo vertybes, kad dar labiau padidintų savo pelną. Kuris manipuliuoja dar likusiu žmonių gerumu, kad juos galų gale surytų.

Nežinau, ar tai pasaka. Veikiau – košmaras. Laukiu, kada pabusiu.

Chemtreilais netikiu. Bet pasakom – irgi…

Saulė Virgauskaitė


Patiko? Pasidalinkite!