Patiko? Pasidalinkite!

Daugiau nei 700 kultūros srities atstovų (kaip jie save vadina), o tiksliau, tautos linksmintojų, dar praėjusių metų gruodžio pradžioje kreipėsi į Seimą su reikalavimu pašalinti Petrą Gražulį iš Seimo Kultūros komiteto. Tiesa, beveik du mėnesius iš Seimo nesulaukus jokio atsakymo, laiško turinys buvo paviešintas socialiniuose tinkluose.

„Mes, kuriantys Lietuvos žmonės, aktoriai, režisieriai, šokėjai, dainininkai, muzikantai, dailininkai, prodiuseriai ir kitų įvairių kultūros sričių atstovai norime kreiptis į Seimą. Nepaisant sudėtingų aplinkybių, atiduodame visas jėgas Lietuvos kultūros puoselėjimui, tačiau matome valdžios žmonių abejingumą kultūros kaip valstybės prioritetinės srities atžvilgiu. Labiausiai skaudina nekompetentingų ir kultūros žmonių prieštaringai vertinamų asmenų įtraukimas į kultūros politikos formavimą. Vieningai prieštaraujame prieš Seimo nario P.Gražulio įtraukimą į LR Seimo Kultūros Komiteto narių gretas. Jo veikla, pasisakymai, vieši konfliktai su policijos pareigūnais, nepagarba prigimtiniam kiekvieno asmens orumui ir saviraiškai, deklaruojamos vertybės ne tik neturi nieko bendro su kultūros sąvoka. Bet priešingai – skaldo visuomenę, didina atskirtį ir užkerta kelią bet kokiai tolimesnei kultūros plėtotei. Mūsų, menininkų, nuomone, šio Seimo nario idėjos neatitinka mūsų idėjų bei vizijos apie kultūrą. P.Gražulis netinkamas būti kultūros komiteto nariu dėl kompetencijos, išprusimo, išsilavinimo, asmeninės kultūros stokos ir įvaizdžio, kurį daugelį metų kuria viešojoje erdvėje. Mes, kultūros atstovai, esame ne tik kūrėjai, bet ir piliečiai. Atsakingai renkame valdžią, todėl norime būti atstovaujami tokių pat atsakingų asmenų seime. Kultūros žmonės yra stiprūs ne tik savo kūriniais, bet ir vienybe, esant reikalui vienytis bendro tikslo labui. Kultūros srities tobulėjimą ir plėtrą lemia ne tik asmeninės kūrėjų idėjos, bet ir aplinkos faktoriai. T.y. sprendimus darančių asmenų kolektyvas Seime. P.Gražulio skyrimas į LR Seimo Kultūros komiteto narius neatitinka kultūros bendruomenės poreikių. Mes, kuriantys žmonės, tikimės atsakomosios reakcijos iš valdančių Lietuvą žmonių. Mūsų manymu, kultūros komitetas nėra ta vieta, kur būtų skiriami asmenys, kurie nebuvo pageidaujami kituose komitetuose. Priešingai – kultūros komitete norime matyti idėjų, pasiūlymų, geranoriškumo kiekvienam visuomenės nariui, kompetencijos vedamus narius. Mes reikalaujame, kad P.Gražulis nebūtų įtrauktas į Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto narių sudėtį. Kultūra yra ne tik žmogaus veikimas. Kultūra yra veikimas visų žmonių labui. Tikimės, kad LR Seimas tam pritars.“
Petro Gražulio atsakas

„Ankstesnėse kadencijose teko dirbti švietimo ir kultūros komitete, neužkliuvau tada nei švietėjams, nei kultūrininkams. Dabar į Seimą kreipėsi 700 su kultūra susijusių asmenų, norinčių mane išmesti iš kultūros komiteto. Įtariu, čia tie patys, kurie sovietiniais laikais rašė ketureilius pirmiesiems sekretoriams, lipdė Lenino paminklus, o pasikeitus laikams, dabar, ant gatvių piešia homoseksualus šlovinančias vaivorykštes.

O tuo tarpu, daug palaikymo sulaukiu iš kitų kultūrininkų, kuriems padėjau leisti knygas ir daryti parodas. Čia, turbūt, iš tų 7990, už mane balsavusių Gargžduose, arba 14500 praeituose rinkimuose Lietuvoje…

Ačiū visiems neabejingiems, kurių galvų užvaldyta žiniasklaida dar neišplovė už palaikymą. Visi matote, kas vyksta Lietuvoje.”

P.S

Visais laikais kultūros pagalba visuomenė buvo tvirkinama ir per ją diegiama iškrypėliška pasaulėžiūra. Šį kartą tarp pasirašiusiųjų taip pat matome daug iškrypėliškas vertybes propaguojančių veikėjų, save laikančių kultūros elitu.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!