Patiko? Pasidalinkite!

Paskutiniuoju metu Lietuvoje pastebėtas suverenų sektos atstovų suaktyvėjimas. Suverenų prezidente socialiniuose tinkluose tituluojama keistuolė iš Kauno rajono Kristina Sulikienė pareiškė, kad dronais buvo atakuotas jos tvartas ir paliktos koduotos žinutės. Kristina perspėja tuos, kurie bando pasikėsinti į jos kunigaikščių šeimą. Ji teigia, kad prieš ją yra vykdomas sistemingas bauginimas, taip pat ne kartą Kristina teigė, jog ją bando nunuodyti, nužudyti, ją netgi gatvėse persekioja automobiliai su daug lempų, o iš tų automobilių benzinas bėga per viršų (Kristina mini, kad tuos visus automobilius ji žino atmintinai). Ji taip pat pasakoja, jog saugumo struktūros dabar tiek įsijautė žudyti žmones, kad nepraleido progos nužudyti ir milicininko.

Nebeapsikentusi persekiojimo, Kristina Sulikienė pradėjo nagrinėti Konstituciją ir ten ieškoti tiesos. “Ar įmanomi tokie dalykai konstitucinėje santvarkoje?..” – retoriškai klausia Kristina. Ji pasakoja apie paskutinę patirtą ataką, kuomet ją puolė dronu, o ji,  bijodama gauti per galvą, bėgo į namą slėptis. Kol slėpėsi namuose, kažkas ėjo į jos tvartą. Kristina teigia, kad tokie dalykai vyksta nuolatos: jai būnant kieme, dronai skraido jai tiesiog panosėje, o pas ją į kiemą kažkas įėjo nepastebėtas. Kristina teigia, kad gauna kažkokias mistines kodines žinutes.

Kilmingos šeimos tragedija

Sulikienė dažnai pasakoja savo kilmingos šeimos tragediją. Jos sesuo nužudyta, o brolis pagrobtas, išvežtas nežinoma kryptimi ir galimai voliojasi Los Andželo (JAV) gatvėje su pradaužta galva. Brolio duktė taip pat voliojasi kažkur nutrenkta – galimai numesta kažkur Prancūzijoje, palei laiptus.

Teisėsauga ir psichiatrai tyli

Kristinos vaizdo įrašai kol kas dar nesudomino teisėsaugos ir psichiatrų, nes panašu, kad niekas tiesiog nepraneša, jog mūsų visuomenėje yra tokių žmonių, kurie, niekieno nevaržomi, skleidžia melagienas, kliedi ir kursto tarp žmonių nesantaiką, apkalba ir menkina žmones, šaiposi iš jų bei nustatinėja ligas.

Ši moteris, greičiausiai, turi sutrikimą, bet niekas nesiima priemonių jai padėti.

Ar tai – kliedesiai?

Kliedesiai – mintys ir sprendimai, neturintys realaus pagrindo, neatitinkantys tikrovės. Kliedintis žmogus yra liguistai įsitikinęs savo teisumu, jo neįmanoma perkalbėti, argumentuotai įtikinti. Kliedesys yra psichikos ligų (šizofrenijos, alkoholinės ir kitų psichozių) simptomas. Pagal turinį būna persekiojimo, nuodijimo, pavyduliavimo, didybės, nusižeminimo ir kiti kliedesiai.

Kliedesiai būna 2 rūšių: pirmieji susiję su pažinimo proceso sutrikimu (ligonis savo klaidingą sprendimą grindžia subjektyviais vaizdiniais ir iš jų susikuria, jo manymu, logišką sistemą), ir kliedesiai, susiję su pažinimo ir pojūčių sutrikimais (ligonis kliedi vaizdais, svajoja, fantazuoja). Kartu su kliedesiu gali kilti baimės jausmas, nesuprantamas nerimas, neaiškaus pavojaus jausmas (pavyzdžiui, paranojinio persekiojimo kliedesių apimtas ligonis kiekvieną kito žmogaus gestą ir poelgį suvokia kaip jam priešišką sąmokslą, ženklų perdavimą ir bando pabėgti, pasislėpti ir kita). Kliedesiai skiriasi nuo perdėtų idėjų, kurioms būdinga, kad žmogus tam tikrai problemai teikia išskirtinę, labai svarbią reikšmę.

Dainius Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!