Hiphopas − “kultūros judėjimas”, kuris prasidėjo Niujorko rajone Bronkse 1970 m. Nuo to laiko išpopuliarėjo visame pasaulyje.
Pagrindiniai hiphopo elementai: MC (vokalas), graffiti, beatbox, b – boys (breiko šokis), DJ.
Būtent šią amerikonišką pigieną propaguoja grupė “G&G Sindikatas”. Amerikos gatvės valkatų “kultūros judėjimas” kuris propaguoja sienų tepliojimą (graffiti), ir kitas tuštybės, o kartais net ir smurtą.
“G&G Sindikatas” atliekamose žopčiojimuose skamba tokie žodžiai kaip: “Aš gersiu alų savo Vokiečių gatvėj”, arba “Sindikato smogikai užsuka bytą ir tvarka padaryta”. Ar tokios “dainos” neskatina alaus vartojimo, smurto gatvėse? Tai jaunimui yra pateikiama kaip “kieto bičo” įvaizdis.
“G&G Sindikatas” grupės nariai Svaras, Kastetas, Donciavas, DJ Mamania, “kiečiausias” turbūt yra “Kastetas”, nes kastetas yra priskiriamas prie nelegalių ginklų, jis naudojamas norint sužeisti priešininką, smūgiuojant žmogui panaudojus kastetą dažnai yra sulaužomi kaulai, o jeigu smūgiuojama į galvą, tokiu atveju yra suskaldoma kaukolė.
Ši grupė rengia koncertus į kuriuos renkasi visa pigiena, kurią dabar madinga vadinti elitu, žvaigždėmis arba garsiais žmonėmis.
Įdomiausia yra tai, kad didžiausia Amerikos gerbėja ir puoselėtoja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė grupės „G&G Sindikatas“ lyderiui Gabrieliui Liaudanskui-Svarui įteikė valstybinį apdovanojimą. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu garsus visuomenės veikėjas, muzikantas ir kompozitorius pagerbtas už savanorišką visuomeninę veiklą ir pilietinį aktyvumą.
Štai ir “atplaukėme”, kai savo kultūrą pakeitėme pigienomis iš Amerikos, kurios skatina teplioti sienas (graffiti), nešioti nusmukusias kelnes, klausytis žiopčiojimų apie alų ir skatinimą tvarką daryti Amerikoniško futbolo bytomis, bei skatinti patyčias naudojant pigių Amerikoniškų filmų personažus .
Tai parodo kokie mes, Lietuviai tapome pigūs ir tušti, garbindami tokias Amerikoniškas pigienas.
Valstietis Antanas
Kas per debilas parašė šitą veikalą, pasiimdamas sau aktualia tekstu imtį ir į ją apeliuodamas sunkiai suvokiamom sąsajom. Kodėl praleidau, “ne jiems o mums ne dėl jūsų dėl mūsų, aš perlaužiu save ir atiduodu tau puse.”
Lietuvos estradoje pilna sukramtytu suvirškintu ir jau šalinimo procese pateiktų kurinių, o čia rašomą apie muziką, kuri tikrai suteikia gerą ir teisingą impulsą žmonėms kurie jos klauso.