Patiko? Pasidalinkite!

Senelių meilė, priežiūra ir palaikymas daro labai teigiamą poveikį anūkams. Tai liudija daugybė mokslinių tyrimų

1. Sumažėja depresijos rizika.

Emocinis senelių ir anūkų artumas sumažina vaikų depresijos riziką. Tyrime, paskelbtame žurnale „Gerontologist“, dalyvavo 356 anūkai ir 374 seneliai. Bostono koledžo mokslininkai išanalizavo duomenis, surinktus per 19 metų.

Paaiškėjo, kad depresijos rizika sumažėja tiek vyresniosiose, tiek jaunesnėse kartose.

2. Padidėjęs stabilumo ir saugumo jausmas.

Seneliai suteikia anūkams stabilumo ir emocinio saugumo jausmą. Trauminėse situacijose ar šeimos konfliktų metu, seneliai dažnai tarnauja kaip anūkų palaikymas.

Oksfordo universiteto tyrimas nustatė, kad artimi anūkų ir protėvių santykiai padeda vaikams susidoroti su trauminiais gyvenimo įvykiais, tokiais kaip patyčios mokykloje ar tėvų skyrybos.

Profesorės Ann Buchanan vadovaujamame tyrime dalyvavo daugiau nei 1500 vaikų ir nustatyta, kad tie, kurie turėjo artimus ryšius su seneliais, turėjo mažiau emocinių ir elgesio problemų. Be to, jie turėjo labiau išvystytą savimonės jausmą, kuris palengvino sunkumų įveikimą.

3. Tai palengvina užduotį tėvams.

Tėvai dažnai neturi pakankamai laiko žaidimams ir bendravimui su vaikais. Seneliai tėvus dažnai pakeičia vaikais, kai jiems reikia žaisti ir linksmintis. Be to, anūkai yra pasirengę su jais pasidalyti paslaptimis.

Visa tai pagerina emocinę atmosferą šeimoje, nes tėvai jaučiasi ramesni žinodami, kad jų nesant vaikai yra saugūs visomis prasmėmis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!