Patiko? Pasidalinkite!

„Tvirti transatlantiniai ryšiai yra NATO esmė ir pagrindas. Esu tikras, jog artėjantis Londono lyderių susitikimas tik dar kartą patvirtins, jog Aljansui alternatyvos nėra ir negali būti. Per 70 egzistavimo metų NATO patyrė ne vieną iššūkį, tad dabartinį – sėkmingai adaptuotis prie pasikeitusios saugumo padėties pasaulyje – sąjungininkės įveiks laikydamosi įsipareigojimų, vienodai vertindamos grėsmes ir skirdamos kovai su jomis atitinkamą finansavimą”, – sakė lapkričio 14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Vašingtone surengtoje konferencijoje, skirtoje artėjančiam NATO lyderių susitikimui Londone aptarti.

Ministras kalboje pabrėžė, jog Rusija yra viena iš didžiausių nūdienos grėsmių, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje būtina matyti ir Kinijos vaidmenį, kurios auganti ekonominė galia, investicijos į kritinę infrastruktūrą bei ambicijos kelia grėsmę Aljanso narėms.

Vašingtone R. Karoblis taip pat susitiko su JAV Kongreso nariais Mike Conaway, Ruben Gallego ir Marsha Blackburn, kurie patvirtino visokeriopą JAV paramą Lietuvos saugumui.

R. Karoblis Vašingtone taip pat skaitė pagrindinį pranešimą vienoje NATO industrijos forumo diskusijų NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimo tema. Pasak jo, po 2014 m. prasidėjusi NATO adaptacija nėra baigta, būtina toliau greitinti sprendimų priėmimą ir pajėgų parengtį.

kam.lt inf


Patiko? Pasidalinkite!