Patiko? Pasidalinkite!

2019.11.14 Šiaurinėje miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas prokuratūroje. Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 2 dalyje, požymius.

BK 270 2 dalis: Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje nurodytą veiką arba sistemingai pažeidinėjo teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisykles, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Ikiteisminio tyrimo metu bus vertinama ir tikslinama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pareiškime pateikta informacija apie dirvožemio užterštumą chromu, aiškinamasi kas yra dirvožemio užterštumo sukėlėjas, nustatinėjamas padarinių atsiradimas ar kilusi grėsmė aplinkai, gyvūnijai, žmonių sveikatai.

Ikiteisminį tyrimą atliks Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, jam vadovaus Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai.

Tikimybė maža, kad daugelį metų Klaipėdą valdantys liberalai atsidurs už grotų. Tyrimas galimai ir vėl bus vilkinamas, o kaltų tiesiog neras.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!