Patiko? Pasidalinkite!

Mašinos bus pristatomos sukomplektuotos su šaunamaisiais ginklais (kulkosvaidžiais). Įsigijus šiuos šarvuočius V. Putinas tikrai „išsigąs ir nebepuls” Lietuvos

Pasak Pentagono gynybos ir saugumo bendradarbiavimo agentūros, JAV valstybės departamentas patvirtino 500 šarvuočių pardavimą Lietuvai, praneša RIA Novosti.

Kalbama apie šarvuočius „Joint Light Tactical Vehicle” (lengvoji taktinė transporto priemonė), kuriais dabar aprūpintos sausumos pajėgos, specialiosios pajėgos ir JAV jūrų pėstininkai.

Mašinos bus pristatomos sukomplektuotos su šaunamaisiais ginklais (kulkosvaidžiais) ir šoviniais. „Siūlomas šios įrangos pardavimas ir (garantinis) palaikymas nepakeis nustatytos karinės pusiausvyros regione”, — teigiama pranešime.

Žiniasklaidos pranešimai apie Lietuvos susidomėjimą įsigyti tokius automobilius pasirodė dar 2017 metais. Buvo manoma, kad pristatymai prasidės nuo 2021 metų. Baltijos šalių politikai nuolat skelbia tariamai augančią „Rusijos grėsmę”. Tokių pareiškimų fone Lietuva vis dažniau pasirašo didelės vertės gynybos sutartis su JAV, didindama karinės technikos kiekį regione.

Į Lietuvą anksčiau atgabentos amerikiečių priešraketinės gynybos sistemas „Javelin”, kurios kainavo daugiau nei 17,6 milijono eurų.

Be to, Baltijos šalys ir Lenkija ragina stiprinti NATO karinį buvimą regione, taip pat sudaryti įvairias gynybos sutartis su kitomis aljanso šalimis.Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti. Šalis taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus NATO kariuomenės skaičius prie Rusijos Federacijos sienų išaugo septynis kartus.

 

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!