Patiko? Pasidalinkite!

Senatorius Frankas Klincevičius pažymėjo, kad oficialus Vilnius pamiršta, kad Baltijos vienybė turėtų būti statoma „sveiku pagrindu”

Lietuva elgiasi kaip kaimynus prižiūrinti vyresnioji šeimininkė, kritikuodama  Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid apsilankymą Maskvoje, sakė Rusijos federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Frankas Klincevičius.

„Kritikuodama Estiją už jos prezidentes Kersti Kaljulaid vizitą į Rusiją, Lietuva elgiasi kaip vyresnioji namuose, į kurios pareigos taip pat įeina gyventojų elgesio prižiūrėjimas. Matyt, tas, kas skyrė tokias funkcijas Lietuvai, tikrai baiminasi, kad Baltijos rusofobijos pastatas gali įtrūkti”, – rašė Klincevičius savo „Facebook” paskyroje.

Kaip pažymėjo Rusijos senatorius, Baltijos šalių vienybė yra „didelis trijų respublikų užkovojimas”, tačiau ji turėtų būti kuriama sveiku pagrindu.

Kersti Kaljulaid ir Vladimiro Putino susitikimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sukritikavo Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid po jos susitikimo su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu. Linkevičius paragino Kaljulaid derinti veiksmus, kad nebūtų pakenkta Baltijos šalių vienybei.

Ketvirtadienį Kaljulaid su oficialiu vizitu atvyko į Maskvą ir susitiko su Putinu. Susitikimo metu valstybių vadovai aptarė esamą dvišalių santykių plėtros padėtį, pasienio sutarties ratifikavimą bei rusakalbių Estijos gyventojų padėtį.

Valstybių vadovai taip pat aptarė situaciją Ukrainoje ir Gruzijoje bei konfliktų sprendimo būdus.

BV inf.

Patiko? Pasidalinkite!