Patiko? Pasidalinkite!

Kinija ir toliau kurs strateginį bendradarbiavimą su Rusija, žiniasklaidai pareiškė Kinijos ambasadorius Maskvoje Zhang Hanhui.

„Kinija ir toliau <…> kartu su ja (Rusija. — Red. pastaba) skatins daugiapolio pasaulio principus ir tarptautinių santykių demokratizavimą, suteiks patikimas garantijas globaliai strateginei pusiausvyrai ir stabilumui“, – sakė diplomatas. .

Hanhui atkreipė dėmesį į neramią padėtį pasaulyje. Kartu jis pabrėžė, kad Maskvos ir Pekino santykiai tik stiprėja reaguojant į nestabilią situaciją tarptautinėje arenoje.

„Strategiškai vadovaujant abiejų šalių vadovams, Kinija ir Rusija sėkmingai žengė strateginio pasitikėjimo ir draugiško, geros kaimynystės pagrindų valstybių sambūvio keliu ir sukūrė naujo tipo tarptautinių santykių modelį“, – sakė ambasadorius.

Ambasadorius pažymėjo, kad santykiai tarp dviejų šalių „pagrįsti neprisijungimo prie blokų, nekonfrontacijos principais ir nėra nukreipti prieš trečiąsias šalis“. Dėl šios priežasties Maskvos ir Pekino partnerystė nekelia grėsmės kitoms valstybėms ir neleidžia kištis bei provokuoti trečiąsias šalis.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas kovo 20–22 dienomis lankysis Rusijoje prezidento Vladimiro Putino kvietimu, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Pokalbių metu bus aptariamos aktualios tolesnės visapusiškų partnerystės santykių plėtros bei strateginės Rusijos ir Kinijos sąveikos problemos“, – sakoma pranešime.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!