Patiko? Pasidalinkite!

Maždaug pusė trisdešimtmečių mano pažįstamų jau išsiskyrė. Iš tų, kurioms maždaug keturiasdešimt, tokių beveik 80%. Labai dažna skyrybų priežastis – pati moteris. Tetulės dūsauja: aš ir plaukus iš bikinio zonos vašku pašalinau, ir reguliariai sporto salę lankiau, ir apskritai esu visa tokia nuostabi, o jis vis tiek išėjo. Kas čia darosi?

Žinote ką? Patikėkite, vyrai išeina ne dėl apžėlusių bikinio zonų. Ir netgi ne nuo atšertų figūrų. Čia viskas žymiai giliau. Prisėskite, įsipilkite kavos, pasikalbėsime iš širdies.

Namus vyrai ir moterys įsivaizduoja skirtingai.

Moteriai namai – jos stichija, jos karalystė, kurioje viskas turi būti idealu. Tai ir jos kryžius, ir jos kova.

Kai tik moteris pastebi namuose neidealumą, jos galvoje užstaugia sirena.

Džirrrrrrrrr!!! Užpuolimas! Pasikėsinimas! Aliarmas!!! Skubiai mesti visas jėgas priešui atmušti!!! Džirrrrrrrrrrr!!!

Ir ji kaip generolas priima sprendimą. Mes gi jau žinome, kad namų ribose ji jaučiasi kaip darbe. Labai svarbios ir atsakingos pareigos!

-Vyre! Lygiuot! Ramiai! Marš į mūšį! Pašalink katino tualetą! Nugalėk kalėdinę eglutę!

Užbaubti kaip generolas ji, žinoma, negali, tačiau pasąmonėje viskas įvyksta būtent taip. Dėl to ji paprasčiausiai sako:

-Kaip tu taip gali, a? Kalėdų eglutės iki šiol išnešti nesugebėjai, visi kilimai spygliuoti! Ir katinas pilną tualetą pridirbo!

Jeigu namuose yra dar ir uošvė, kuri dukros namus irgi pasąmoningai laiko sava teritorija, o dukra jai yra pavaldi pagal rangą, situacija dar baisesnė. Namuose dabar staugia dvi sirenos, komanduoja du generolai.

O kas yra namai vyrui?

Vyrui namai – tai ola, kurioje galima pasislėpti nuo gyvenimo audrų. Patikima slėptuvė. Tvirtas užnugaris. Vienintelis ramybės šaltinis visame pasaulyje.

Jeigu žmona šito nesupranta, gali įvaryti tikrą pasiutimą. Grįžau iš darbo nusikalęs kaip arklys, o čia tokie dalykai dedasi…

Dėl to patarčiau damoms prisiminti šį skirtumą, planuojant namų reikalus. Ir pernelyg neįsijausti į savo troškimą viską atlikti idealiai, ypač ne savomis, o vyro rankomis.

Aš apskritai manau, kad vyras turi teisę gauti iš žmonos štai tokių dalykų, kurie leis paversti namus ta vieta, kuria jie ir turi tapti vyrui – vieta poilsiui:

Pagarba. Vyras turi būti 1000% tikras, kad namuose jo niekas neišvadins ožiu, nevykėliu, tinginiu. Jau nekalbant apie sultingesnius epitetus. Niekada ir jokiu būdu negalima leisti sau nepagarbos vyrui. Kaip negalima kęsti nepagarbos savo adresu. Ir jeigu leidai pykčio akimirką užrikti kažką panašaus į: „pusgalvi neraliuotas, vėl pridirbai nesąmonių, nieko nesugebi!“ tai gali būti tikra – skyrybos jau ne už kalnų.

Tyla. Taip, vyras turi pilną teisę gauti porciją tylos. Tai vieta namuose, kur jis gali išsimiegoti ir šiek tiek pailsėti nuo gyvenimiškų audrų. Suprantu, kad idealo pasiekti neįmanoma. Tačiau galima bent jau tyčia nedidinti triukšmo kiekio namuose, argi ne taip? Jokių rėkiančių uošvių, jokių pamokslų. Derėtų gerbti jo miegą ir pasirūpinti tyla. Pažeisdama tylą savo riksmais, tu žengi skyrybų linkui antrą žingsnį.

Grožis ir harmonija. Tik nereikia pliurpti apie visokius seksizmus. Kaip moteris, esu tikra, kad vyras turi pilną teisę turėti estetiškai malonią, save prižiūrinčią žmoną. Ir švarius jaukius namus. Dabar turbūt turėtų prasidėti ginčai dėl pareigų pasidalinimo dirbančioje poroje. Tokiems atvejams egzistuoja kartą į savaitę ateinanti namų darbininkė.

Energija. Namai – tai savotiška degalinė, vieta, kurioje prisipilama kuro, pasikraunami akumuliatoriai. Vadinasi, namuose turi būti visko, kas gali atkurti išeikvotą energiją. Vyro mėgstamas maistas. Galimybė pasižiūrėti gerą filmą. Galimybė pamirkti vonioje. Ir mylinti žmona, kuriai dar neužgeso susidomėjimas gyvenimu.

Turi savo pareigų ir vyrai. Labai daug. Tačiau tai atskira plati tema.

O viskas, ko reikalaujama iš moters – paversti namus vieta, kurioje galima pailsėti. O ne nesibaigiančių karų ir kautynių zona.

Kaip manote, tai išties toks neįvykdomas reikalavimas moteriai?

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!