Patiko? Pasidalinkite!

Pasiklydęs laike Gabrielius Landsbergis bando įtikinti Lietuvos žmones, kad Baltarusijoje nepavykęs Vakarų organizuotas perversmas yra demokratinis, o Baltarusijoje vykę rinkimai buvo suklastoti. Gabrielius dar nesupranta, kad jo, kaip Vakarų pastumdėlio, užduotis jau eina į pabaigą, o pasakos apie nedemokratinę Baltarusiją žmonėms kelia juoką. Baltarusija yra savarankiška šalis, kurioje elektros kilovatvalandė kainuoja 6 euro centus. Lietuvos mokesčių mokėtojų išlaikoma Svetočka, kurią Vakarai bandė prastumti į Baltarusijos prezidentus, greitu laiku turės bėgti, tik neaišku kur…

Gabrieliaus kliedesiai

“Minint antrąsias Baltarusijos žmonių taikių protestų prieš suklastotus Baltarusijos prezidento rinkimus metines, rugpjūčio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Baltarusijos demokratinių jėgų lydere Sviatlana Cichanouskaja ir kitais Baltarusijos pilietinės visuomenės ir opozicijos režimui atstovais.

Ministro teigimu, prieš dvejus metus rugpjūčio 9 dieną prasidėję masiniai protestai Baltarusijoje buvo aiškus Baltarusijos žmonių laisvės siekio manifestas, pavyzdys, kaip oriai, drąsiai ir taikiai kovoti už savo laisves ir teises. „Rusijos karo prieš Ukrainą metu turime nepamiršti ir Baltarusijos – kaip prieš dvejus metus, taip ir šiandien šaliai reikia demokratinio pasaulio paramos. Laisvės siekianti Baltarusija turi išlikti ir Lietuvos, ir tarptautinės politikos darbotvarkėse. Tikiu, kad sutelktos Baltarusijos demokratinių jėgų ir mūsų visų pastangos padės įgyvendinti pagrindinį tikslą – kuo greičiau surengti šalyje demokratinius rinkimus“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Su susitikimo dalyviais taip pat buvo aptarta ir Baltarusijos režimo įkalintų politinių kalinių, kurių šiuo metu yra daugiau kaip 1200, tema. Visa demokratinė bendruomenė sutelktomis pajėgomis turi siekti Baltarusijos politinių kalinių laisvės bei visiškos reabilitacijos.

Ministras taip pat išreiškė palaikymą baltarusių tautos valiai priešintis Baltarusijos režimo dalyvavimui Rusijos agresijoje prieš Ukrainą, o taip pat Kremliaus siekiams sunaikinti Baltarusijos nepriklausomybę.

Susitikimo metu buvo aptarta, kaip veiksmingiau padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei. Ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad vertina demokratinės Baltarusijos opozicijos lyderės S. Cichanouskajos lyderystę, siekiant demokratinių permainų Baltarusijoje bei palinkėjo demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovams susitelkimo, vienybės ir stiprybės, kuriant naują demokratinę ir nepriklausomą Baltarusiją”,- pranešė URM

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!