Patiko? Pasidalinkite!

Konstitucinis teismas 2020 m. rugpjūčio 28 d. paskelbė nutarimą, pagal kurį pernai liepą iš naujo tvirtinant įgaliojimus premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybei buvo pažeista Konstitucija.

Bet, pasak KT pirmininko D. Žalimo, „šis KT nutarimas teisės aktų registre bus paskelbtas 2020 metų gruodžio 23 dieną. Tai reiškia, kad dabartinė Vyriausybė gali veikti iki šios datos, jei jos įgaliojimai nenutrūks anksčiau Konstitucijoje numatytais pagrindais“

Džiaugiuosi, kad Žalimas jau ne tik kviečia dvasias, bet ir užsiima pranašystėmis.

Priminsiu apie kokį Konstitucinį Teismą mes kalbame.

Apie tą, kuris spiritizmo būdu už uždarų durų išsikvietęs konstitucijos dvasią pareiškė, jog apkaltos būdu nušalintas pareigūnas niekada negali eiti pareigų susijusių su priesaikos davimu.

Apie tą, kuris Europos Žmogaus Teisių Teismui pareiškus, kad tokia pozicija prieštarauja žmogaus teisėms ir demokratijos principams, tėškė – tik Konstitucija ir tai, kaip KT ją išaiškins, turi reikšmę.

Apie tą KT, kuris pats, savo iniciatyva, kai Kubiliaus Vyriausybė sumažino pensijas ir atlyginimus, pareiškė – mums nei pensijų nei atlyginimų negalima mažinti niekada.

Apie tą KT, kuris išsikvietęs konstitucijos dvasias nusprendė: referendumu Tauta gali priiminėti ne bet kokius sprendimus, o tik tuos, kuriems neprieštarauja Konstitucinis teismas.

Konstitucijos 103 straipsnio 1 dalis sako, kad „Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai“, 108 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta: „Konstitucinio Teismo teisėjo įgaliojimai nutrūksta, kai pasibaigia įgaliojimų laikas“.

Ir atsakykit man į paprastą klausimą, kaip Žalimas ir dar du teisėjai paskirti 2011 kovą, ir šiandien gali atstovauti Konstitucinį Teismą.

Bet gal konstitucijos demonai nusprendė, kad Konstitucija leidžia Žalimui vadovauti iki gyvos galvos?

O dar piktinamės Lukašenka…


Patiko? Pasidalinkite!