Patiko? Pasidalinkite!

Vaizdo įrašu susidomėjo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Pirmadienį pasirodė diena anksčiau „Kangoo Club Lietuva“ filmuotas vaizdo klipas, kuriame Seimo narys Petras Gražulis šoka pagal „Cisco Kid“ dainą „Kas nešokinės, tas p*daras“

Atsipeikėkite! Dabar sportas ir sveikatingumas mažiau svarbus, nei LGBT pageidavimai? Nebegalime kentėti ir laukti kol valdžioje sėdintys aukščiausieji supras, kad sporto ir sveikatingumo sektoriaus teikiamos paslaugos nėra „šiaip sau“ vykdomos pramogos – tai būtinos paslaugos, kai gyventojai turi galimybių fiziškai stiprėti ir gerinti psichologinę būklę.

Esame pasipiktinę vykstančiais procesais Seime – registruojamais projektais, kai šiuo metu dėmesys sutelkiamas į kišimąsi į vaikų auklėjimą taip, kaip jį supranta homoseksualai, kitaminčių persekiojimą, griežtus draudimus reikšti savo nuomonę, narkotinių medžiagų legalizavimą ar net svarstymus, kaip suteikti leidimą keisti vaikų lytis.

Ar tai normalu? Stebint Vyriausybės skelbiamas naujienas, vis laukiama informacijos apie sporto ir sveikatingumo sektoriaus veiklų organizavimą viduje. Gaila, kad Vyriausybė tyčiojasi iš šio sektoriaus net neleisdama įkvėpti oro gurkšnio ir gauti nors minimalų uždarbį. Po kurio laiko leista sporto užsiėmimus organizuoti lauke, tačiau, kaip tai padaryti, kai sudėtinga organizuoti grupines treniruotes tokiu permainingu ir dar rankas stingdančiu oru.

Pavyzdžiui, šokinėti lyjant ar sningant su Kangoo Jumps batais nerekomenduojama, kadangi paviršius daug slidesnis – galimas kritimas. Šiandien sporto ir sveikatingumo sektorius, negalėdamas veikti nuo 2020 m. lapkričio 7 d. (net 6 mėnesius), svyruoja ant bankroto ribos – uždaromi sporto klubai, atleidžiami sporto ir sveikatingumo treneriai. Pagalbos paketas sporto sektoriui kelia juoką – jo nėra arba net nepakanka patalpų nuomos išlaidoms padengti. Ką daryti?

Šiandien jaučiamės taip, lyg valdžiai būtų kur kas svarbiau įtvirtinti nutarimus dėl tradicinės šeimos sampratos pakeitimo, sunkiai protu suvokiamų lyčių keitimo klausimų ir kitų keistų sprendimų, nei užtikrinti sporto ir sveikatingumo paslaugų prieinamumą. Nors po truputį institucijose atsiranda supratimas, kad sporto sektorius egzistuoja ir kad jis yra vienas labiausiai nukentėjusių, deja, fizinio aktyvumo svarba žmonių sveikatai vis dar nuvertinama.

Šiandieninėmis gyvenimo sąlygomis, kai nuotolinis darbo įvedimas tampa normaliu gyvenimo ritmu, kai aktyviam fiziniam judėjimui organizuoti nėra tinkamų galimybių, klausiame: kaip mūsų visuomenė jausis po kurio laiko? Psichologinės problemos, sveikatos sutrikimai – netolima mūsų ateitis.

Norime bent tokiomis priemonėmis, tokiu vaizdo įrašu atkreipti valdžios dėmesį sporto ir sveikatingumo veiklų ribojimo klausimais. Kiek ilgai teks laukti mums ir žmonėms, norintiems sugrįžti į sporto užsiėmimus ir sustiprinti fizinę bei psichologinę sveikatą?


Patiko? Pasidalinkite!