Patiko? Pasidalinkite!

Stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės vieningai priėmė visos trys Baltijos šalys. Draudimas įsigalios nuo gruodžio 21 d. 04:00 val. ir truks iki gruodžio 31 d. 24 val.

Lietuvoje ir Latvijoje vakar skubiai sušauktame Vyriausybės posėdyje nuspręsta stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės karalystės, rašoma šalių Vyriausybių pranešimuose.

Beveik 20 šalių, įskaitant mažiausiai 14 ES valstybių narių, nutarė sustabdyti arba apriboti susisiekimą su Didžiąja Britanija po to, kai joje buvo nustatyta nauja, labiau užkrečiama koronaviruso padermė.

Mutacija buvo atrasta gruodžio viduryje. Didžiosios Britanijos sveikatos ministerija pranešė, kad naujasis SARS-CoV-2 plinta greičiau nei įprasta ir tapo dominuojančiu Londone. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas teigė, kad padermė buvo 70 proc. infekciškesnė nei pradinė forma.

Olandijos valdžia pirmoji šeštadienį paskelbė apie skrydžių į Jungtinę Karalystę nutraukimą iki sausio 1 dienos. Tada Belgija uždarė sieną su Didžiąja Britanija mažiausiai parai. Šiuo atžvilgiu buvo atšaukta geležinkelio paslauga tarp Londono ir Briuselio bei Londono ir Amsterdamo.

Italija, Vokietija, Bulgarija, Airija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Estija, Suomija ir Kroatija taip pat sustabdė skrydžius su Didžiąja Britanija.

Prancūzija 48 valandoms sustabdė visas transporto jungtis į JK. Švedija uždraudė lankytojus iš šios šalies, Graikija jiems paskyrė septynių dienų karantiną, Kipras — dviejų savaičių karantiną, o Ispanija sugriežtino atvykstančiųjų iš Jungtinės Karalystės kontrolę.

Be ES šalių, Turkijos, Šveicarijos, Kanados, Izraelio ir Argentinos valdžios institucijos taip pat sutiko sustabdyti skrydžius su Didžiąja Britanija. Saudo Arabija savaitei visiškai uždarė sienas ir atšaukė visus tarptautinius skrydžius.

Rusijos operacinė būstinė, stebinti koronaviruso situaciją, anksčiau pranešė, kad stebi situaciją JK, ir apie visus susijusius sprendimus jai bus pranešta papildomai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!