Patiko? Pasidalinkite!

Kinija sustabdė derybas dėl leidimų eksportuoti maisto produktus į Kinijos Liaudies Respubliką (KLR), paskelbė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Mantas Staškevičius.

“Tai yra pakankamai sunkesnis bendradarbiavimas. Kokios priežastys nulėmė tokio bendradarbiavimą ir bendravimą šia dienai yra sunku pasakyti”, — TASS cituoja Staškevičių.

Tarnybos vadovas neatmetė, kad gali būti sustabdytas ir iš anksto sutartų produktų importas į Kiniją. “Gali būti sustos ir eksportas”, — pažymėjo jis.

Prekyba su Kinija užima gana mažą vietą Lietuvos ekonomikoje. Jei eksportas į šią šalį būtų visiškai sustabdytas, Lietuvos bendrasis vidaus produktas prarastų apie 0,3 %.

Konfliktinė situacija tarp Vilniaus ir Pekino kilo dėl Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sprendimo iki vasaros pabaigos šalyje atidaryti Taivano atstovybę. Šiuo atžvilgiu KLR Užsienio reikalų ministerija paskelbė atšaukianti ambasadorių Lietuvoje ir paprašė to padaryti ir Vilniaus.

Oficialūs KLR centrinės valdžios ir Taivano santykiai nutrūko 1949 metais, kai Gomindano pajėgos, pralaimėjusios pilietinį karą Kinijos komunistų partijai, persikėlė į Taivaną. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje verslo ir neformalūs kontaktai tarp salos ir žemyninės Kinijos atsinaujino. Nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios šalys pradėjo bendrauti per nevyriausybines organizacijas — Pekino Taivano sąsiaurio santykių plėtros asociaciją ir Taipėjaus sąsiaurio mainų fondą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!