Patiko? Pasidalinkite!

Kyla vienas ir vienintelis klausimas, ką tie Ukrainos kariai veikia, braškes sodina ir jas laisto, ar žudo nekaltus žmones, kurie nesutiko su 2014 metų perversmu?

Ukrainos Aukščiausioji Rada teigia, kad europiečiai „išskėstomis rankomis sutinka“ šalį, kuri neva žudo Ukrainos karius

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoją Iriną Geraščenko papiktino tai, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas palaiko Rusijos sugrįžimą į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA).

Rados posėdyje ji pareiškė, kad Strasbūre europiečiai bando „išskėstomis rankomis sutikti“ Maskvą, kuri neva „žudo“ Ukrainos karius Donbase.

„Kaipgi mes būsime be Rusijos, kuri nevykdo nė vienos ETPA rezoliucijos“, — ironizavo Geraščenko.

Anksčiau Makronas spaudos konferencijoje po susitikimo su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu pareiškė, kad Prancūzija nori išvengti Rusijos pasitraukimo iš organizacijos. Ukrainos lyderis savo ruožtu pabrėžė, kad nemato jokios priežasties Rusijos Federacijai grįžti į ETPA.

Rusija ir ETPA

Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, archyvinė nuotrauka

Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

Trečiadienį Federacijos taryba ir Rusijos Federacijos Valstybinė Dūma suformavo Rusijos delegaciją į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Pranešama, kad delegaciją sudaro septyni senatoriai ir 11 deputatų.

Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pabrėžė, jog Maskva padarė viską, kad toks dialogas įvyktų. Jis pareiškė, kad Rusija pasisako už visų nacionalinių delegacijų lygybę ir visi sprendimai turėtų būti priimami atsižvelgiant į šalies piliečių interesus.

Parengta pagal Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir sputniknews.lt inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!